Aleksander Miszalski i Łukasz Gibała

i

Autor: Ludvig14, Adrian Grycuk, Hum2012/Wikipedia OFICJALNE wyniki wyborów na prezydenta Krakowa. Kto wygrał?

wybory samorządowe 2024

Wybory samorządowe 2024. PiS poparł Łukasza Gibałę w drugiej turze wyborów prezydenckich w Krakowie

2024-04-19 8:49

Wiemy już, komu poparcie udziela krakowski oddział Prawa i Sprawiedliwości w drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa. Przypomnijmy, że spotkają się w niej Aleksander Miszalski oraz Łukasz Gibała. Komunikat w tej sprawie został opublikowany w czwartek, 11 kwietnia.

Wybory samorządowe 2024. PiS popiera Łukasz Gibałę w drugiej turze wyborów

Emocje związane z wyborami samorządowymi w Krakowie potrwają jeszcze co najmniej do 21 kwietnia. To właśnie wtedy poznamy pierwsze wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta Krakowa. Zostanie nim albo Aleksander Miszalski (37,21 proc. głosów), albo Łukasz Gibała (26,79 proc. głosów). Do finałowego starcia, co dla wielu osób może być zaskoczeniem, nie dostał się Łukasz Kmita. Były wojewoda małopolski uzyskał trzeci wynik - 19,79 proc i już wtedy wiadome było, że jego poparcie w drugiej turze będzie bardzo istotne.

W czwartek dowiedzieliśmy się, kogo poprze krakowski oddział PiS w drugiej turze wyborów. Informacje w tej sprawie przekazał wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie, Michał Drewnicki.

W duchu odpowiedzialności za przyszłość Krakowa apelujemy do wyborców Prawa i Sprawiedliwości o pójście na wybory 21 kwietnia w Krakowie i zagłosowanie zgodnie z własnym osądem. Nie umywajmy rą od decyzji, nawet jeśli jest ona trudna. Jesteśmy przekonani, że każda osoba, której zależy na Polsce i naszym mieście powinna wziąć udział w wyborach, gdyż niegłosowanie tego dnia będzie cichym poparciem dla Platformy i ich kandydata. Równocześnie odradzamy głosowanie na Aleksandra Miszalskiego, posła partii Donalda Tuska - czytamy w oświadczeniu.

Prezentacja odrestaurowanej taksówki MPK w Krakowie