Sarenka

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Wyjątkowa interwencja krakowskiego MPK. Inspektorzy uratowali zaklinowane zwierzę

2020-02-17 10:00

Inspektorzy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie wzięli udział w weekend w niecodziennej interwencji. Podczas patrolu zauważyli zakleszczoną w ogrodzeniu sarenkę. Pracownicy MPK postanowili pomóc zwierzęciu, a w akcji pomogła im Straż Miejska Miasta Krakowa.

O takich akcjach chcemy słyszeć znacznie częściej niż o popsutych tramwajach, czy zerwanej trakcji. W minioną niedzielę w godzinach porannych inspektorzy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie kontrolowali przystanki w okolicach ul. Babińskiego. To właśnie tam zauważyli zakleszczone zwierzę.

Okazało się, że sarenka zaklinowała się w ogrodzeniu i nie mogła wydostać. Inspektorzy MPK od razu postanowili zadzwonić po pomoc i wezwali na miejsce patrol krakowskiej Straży Miejskiej. Do czasu jego przyjazdu zwierzęcia pilnowali pracownicy MPK.

Po około 10 minutach od zgłoszenia na miejscu pojawili się funkcjonariusze Straży Miejskiej. Wraz z inspektorami MPK uwolnili sarenkę. Zwierzę było w dobrym stanie i o własnych siłach odbiegło z miejsca zdarzenia.