Pamiątki z wulgarnymi napisami w Zakopanem

i

Autor: Rj1979, Wikipedia/Screenshot Twitter @MichaFcb

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Pamiątki z wulgarnymi napisami w Zakopanem zniesmaczyły internautów. "Towar typowy dla debili"

2024-07-08 15:24

Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Polsce. Tatry co roku przyciągają do siebie rzeszę turystów, spragnionych odpoczynku na świeżym powietrzu i pięknych widoków. Wiele osób decyduje się także na zakupienie pamiątki z takiego wyjazdu. Na straganach w Zakopanem można znaleźć wiele ciekawych przedmiotów. Niektóre mogą jedna budzić słuszne wątpliwości. Internauta podzielił się zdjęciem, na którym uchwycił pamiątkę z wulgarnymi napisami.

Zakopane. Tatry przyciągają tłumy turystów w wakacje

Wakacje 2024 w pełni, a to oznacza, że Podhale przeżywa obecnie prawdziwe oblężenie turytów. Co roku Tatrzański Park Narodowy notuje rekordowe liczny odwiedzin w Tatrach. Piękno polskich gór przyciąga wielu amatorów pieszych wędrówek, warto jednak pamiętać, że także latem góry potrafią być śmiertelnie niebezpieczne. Ratownicy TOPR ostrzegają przed burzami i korkowaniem się popularnych szlaków. Warto także pamiętać, aby przed podjęciem wędrówki odpowiednio się do niej przygotować — zabrać wodę oraz wygodne buty, dobrze zaplanować trasę i, przede wszystkim, mierzyć siły na zamiary.

Zakopane. Turysta zrobił zdjęcie nieprzyzwoitych pamiątek

Nie jest tajemnicą, że na straganach z pamiątkami w turystycznych miejscowościach często można znaleźć niskiej jakości zabawki, które niewiele mają wspólnego z danym regionem. Okazuje się jedna, że niektórzy sprzedawcy idą jeszcze o krok dalej. Jeden z odwiedzających Zakopane opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym możemy zobaczyć, co znalazło się w sprzedaży w jednym ze sklepików z pamiątkami. Internauta ze zgrozą pokazał, że w jednym ze sklepików są w sprzedaży kubki i poduszki z wulgarnymi napisami "JBC PO", "JBC PIS" itp. We wpisie podkreślił, że tego typu produkty można znaleźć w wielu miejscach. W komentarzach pod postem wiele osób wyraziło dezaprobatę zarówno wobec sprzedawców, jak i osób, które kupują takie "pamiątki" w trakcie wakacji.

Sonda
Czy za interwencje TOPR w polskich Tatrach powinno się płacić, tak jak to jest w słowackich Tatrach?

— Trochę żenujący ten biznes, no ale pewnie kasa się zgadza — czytamy w komentarzach pod zdjęciem.

— Kupcy niestety we wszystkim widzą pieniądz. Tylko kto to kupuje mnie ciekawi i to jeszcze na urlopie — czytamy w komentarzach pod zdjęciem.

— Towar typowy dla debili. Jedziesz w góry i kupujesz sobie kubek o tematyce polityki. Trzeba być skończonym idiotą, żeby wydać na to pieniądze. I obstawiam, że nie małe. Świat oszalał — czytamy w komentarzach pod zdjęciem.

Gęś Pipa kontra Ziemniak Pou. Która maskotka będzie hitem wakacji 2024?

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Jak dobrze znasz polską stolicę gór?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się słynna skocznia narciarska w Zakopanem?
Wielka Krokiew
Powódź błyskawiczna w Krakowie. Woda potężnym strumieniem zalała centrum miasta