Michał Rejner

i

Autor: Materiały prasowe Michał Rejner, zwycięzca drugiej edycji konkursu OKNOPLAST FOR ART

Znamy zwycięzców drugiej edycji konkursu OKNOPLAST FOR ART. Poziom nagrodzonych prac jest bardzo wysoki!

2024-06-06 15:15 Materiał sponsorowany

Poznaliśmy już zwycięzców drugiej edycji konkursu OKNOPLAST FOR ART. Do rywalizacji zgłosiło się prawie 300 artystów, a nadesłane prace były na bardzo wysokim poziomie. Pierwsze miejsce zajął Michał Rejner. Grupa OKNOPLAST i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie zapraszają wszystkich do odwiedzenia galerii już od 13 czerwca od godziny 18.00. Wystawa będzie otwarta do 15 września.

OKNOPLAST FOR ART to konkurs zorganizowany już po raz drugi przez Grupę OKNOPLAST i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, artyści, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział, musieli zmierzyć się z konkretnym zadaniem – było nim wykonanie w dowolnej technice projektu pracy artystycznej, której podłożem (bazą) jest okno. Artyści mogli wyrazić siebie w dowolny sposób.

Jury tegorocznej edycji w składzie: prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk, Edyta Kurpiel-Placek, Maria Anna Potocka, Małgorzata Potocka i Andrzej Starmach, wyłoniło zwycięzców spośród blisko 300 utalentowanych artystów. Nadesłane przez nich prace dowiodły, jak istotne znaczenie dla sztuki współczesnej mają różnorodność form i innowacyjność podejścia do tematu. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia dla kilku wyjątkowych projektów.

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie OKNOPLAST FOR ART:

NAGRODZENI:

I Miejsce:

Michał Rejner

Bez tytułu

Kraj: Polska

II miejsce

Ewa Bone i Ewa Kozubal

Halina Parapetowa

Kraj: Polska

III Miejsce:

Marta Ciołkowska

I want my wasted minutes back

Kraj: Polska

WYRÓŻNIENI:

Vitalii Shupliak

Sensitive Content

Kraj: Ukraina/Niemcy

Monika Maurycy

Jest dobrze

Kraj: Polska

Druga edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród twórców zarówno z Polski, jaki i z całej Europy. W sumie zgłoszono blisko 300 projektów.

Tegoroczni zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez GRUPĘ OKNOPLAST. Poza nagrodą główną w wysokości 7 tys. euro, przyznano drugą i trzecią – odpowiednio w wysokości 3 tys. i 2 tys. euro.

Przedstawiciel organizatora konkursu, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST, Magdalena Cedro - Czubaj podsumowała tegoroczny odzew artystów na zaproszenie do konkursu i skomentowała poziom nadesłanych prac:

Druga edycja OKNOPLAST FOR ART cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem od poprzedniej. Z całej Europy nadesłano blisko 300 prac, które wzbudzały emocje dzięki różnorodności wizji artystycznych i technik stosowanych przez artystów. Cieszy nas to, że pozorne ograniczenie – twórcy musieli wykonać projekt pracy na oknie, obiekcie dostarczonym przez OKNOPLAST– w istocie nie przeszkadzało w artystycznej kreatywności. Sukces drugiej edycji nie był dla nas zaskoczeniem, mimo to, zainteresowanie konkursem i poziom prac przerosły nasze oczekiwania. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział oraz za ich artystyczne zaangażowanie.

W swojej 30-letniej historii OKNOPLAST wielokrotnie podejmował działania z zakresu promowania sztuki, realizując misję społecznej odpowiedzialności Grupy. W ciągu trzech dekad swego istnienia firma wielokrotnie angażowała się we wspieranie inicjatyw kulturalnych, czego przykładem są m.in. kilkuletni mecenat wystawy sztuki z cyklu „Jasiński&Friends”, patronat nad Konkursem dla Młodych Architektów, partnerstwo konkursu Young Design dla młodych projektantów, a także partnerstwo konkursu European BEST Engineering Competition, międzynarodowego wydarzenia, mającego na celu wyłonienie młodych talentów inżynierskich. W październiku 2022 roku firma objęła mecenatem Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.