Sąd

i

Autor: Pexels Małopolska Kurator Oświaty będzie miała sprawę karną?

Wiadomości

Będzie pozew przeciwko kurator Barbarze Nowak. Dyrektorka krakowskiego LO zakończyła zbiórkę sukcesem

2023-10-02 15:44

"Zrzutka na prowadzenie sprawy karnej przeciwko Barbarze Nowak i układowi kuratorskiemu zakończyła się powodzeniem", poinformowała Anna Drwięga, zawieszona dyrektorka VIII Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. W ubiegłym roku wizytatorki z Małopolskiego Kuratorium Oświaty zarządzanego przez kurator Barbarę Nowak próbowały nakłonić ją, by bez egzaminu poprawkowego zmieniła uczennicy ocenę niedostateczną z chemii na pozytywną oraz aby uczennica zdała do następnej klasy. Ile udało się zebrać na sprawę karną?

Małopolska Kurator Oświaty będzie miała sprawę karną?

Anna Drwięga, zawieszona dyrektorka jednej z krakowskich szkół średnich ogłosiła zbiórkę na platformie zrzutka.pl. Jej celem miało być zebranie środków na wytoczenie małopolskie kurator oświaty, Barbarze Nowak, sprawy karnej. Zebraliśmy 32 301zł. Środki zostaną przeznaczone na opłacenie pomocy prawnej, poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Anna Drwięga, która sformułowała przeciwko Barbarze Nowak kilka zarzutów.

- Wykorzystuje podległych jej urzędników małopolskiego kuratorium oświaty, do bezprawnego niszczenia karier zawodowych dyrektorów małopolskich szkół, którzy mają odmienne poglądy, odmawiają wykonywania bezprawnych poleceń albo na których poskarżą się osoby, korzystające z ochrony politycznej Barbary Nowak - napisała Anna Drwięga.

Barbara Nowak jest bardzo aktywna na X (dawnym Twitterze), gdzie głównie porusza tematy, które nie są związane z edukacją. W niedzielę, 1 października małopolska kurator oświaty odniosła się do nadchodzących wyborów parlamentarnych.

- Październik- miesiąc modlitwy Różańcowej. Odmawiajmy powszechnie Różaniec, dziękujmy Bogu za Polskę silną, bogacącą się, niezależną. Prośmy też Boga przez Maryję o mądrość Narodu w wyborach stanowiących o przyszłości Ojczyzny. Trzeba nam krucjaty i zwycięstwa jak w Austrii w 1955 - napisała Barbara Nowak.

Kraków. Przez stolicę Małopolski przeszedł marsz solidaryzujący z warszawskim Marszem Miliona Serc [ZDJĘCIA]

Wybory 2023. Debata "Super Expressu" Emerytury, kolejki do lekarza, programy socjalne