Bezpłatne badania kardiologiczne. Zadbaj o swoje serce
Fundacja NEUCA dla Zdrowia zorganizowała ogólnopolską akcją kardiologiczną. Już za kilka dni w trasę wyruszy Kardiobus. Będzie to znakomita okazja, by bezpłatnie przeprowadzić badania i zwiększyć świadomość na temat zdrowia. Niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej, warto skorzystać z tej możliwości i zadbać o swoje serce. Kardiobus umożliwia łatwy dostęp do niezbędnych badań. Pacjenci będą mieli możliwość wykonania bezpłatnego EKG, pomiaru ciśnienia oraz wyliczenia BMI (przy występującej nadwadze). Te badania są kluczowe dla prewencji chorób sercowo-naczyniowych.
Choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią jedną z najczęstszych przyczyn stanów zagrożenia życia. Świadomość i wiedza o chorobach kardiologicznych jest szczególnie istotna w ostatnich latach z uwagi na pandemię COVID-19 i jej powikłania, które w społeczeństwach nierzadko pojawiają się w formie chorób serca. Jako Fundacja NEUCA dla Zdrowia zachęcamy do regularnego monitoringu swojego zdrowia i w związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych na badania kardiologiczne. Dodatkowo, w naszym Kardiobusie udostępniamy możliwość samodzielnego pomiaru poziomu cukru we krwi - podkreśla Bogusława Golus-Jankowska, Prezes Zarządu Fundacji NEUCA dla Zdrowia.
Badania kardiologiczne, kto powinien je wykonywać?
Badanie EKG jest szczególnie wskazane u osób z nadciśnieniem tętniczym oraz chorobami układu sercowo-naczyniowego, tj. miażdżyca lub po przebytym zawale serca. Niepokojącymi objawami u pacjentów są również ból w klatce piersiowej, duszność oraz zawroty głowy. Objawy te mogą świadczyć o zagrożeniu jakim są postcovidowe choroby sercowo-naczyniowe. Co więcej, na choroby serca narażone są, także w szczególny sposób osoby zmagające się z cukrzycą. Szacuje się, że na świecie co 10 osoba na nią choruje. Zagrożenie stanowi także insulinooporność oraz zespół metaboliczny, który znacząco podwyższa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.
Kardiobus w Krakowie. Zapisz się już dziś
Bezpłatne badanie kardiologiczne będzie można wykonać w następujących terminach i lokalizacjach:
- 3 listopada przy ul. Wielickiej 76,
- 10 listopada przy al. Bora-Komorowskiego 37,
- 15 listopada przy ul. Borkowskiej 3.
Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać najpóźniej na 24 godziny przed planowanym badaniem pod tym samym (wybranym z ww. trzech) adresem, gdzie odbywać się będą badania.
Akcja odbywa się w godzinach 10.00 – 15.00, a liczba miejsc jest ograniczona.
Targi Książki w Krakowie 2023. Zaskakująca frekwencja. Tłumy dopisały! Zobacz galerię