Comarch

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Comarch ma nową prezes. Jakie zmiany czekają przedsiębiorstwo?

2024-01-04 10:16

W środę, 3 stycznia odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie firmy Comarch, podczas którego wybrano nowe władze spółki. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, prezesem zarządu została dr Anna Pruska, a wiceprezesami – Marcin Warwas i Marcin Kaleta. „Zamierzamy nadal dynamicznie się rozwijać i zwiększać sprzedaż na rynkach zagranicznych” – mówi nowa prezes Comarch.

Comarch ma nową prezes. Jakie zmiany czekają spółkę?

W środę, 3 stycznia podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Comarchu podjęto uchwały ws. wyboru członków zarządu i rady nadzorczej spółki. Jak informuje administracja przedsiębiorstwa, nowym prezesem zarządu firmy Comarch została dr Anna Pruska, która z wykształcenia jest ekonomistą. W 2003 roku ukończyła Szkołę Główną Handlową, uzyskując tytuł magistra ekonomii, a w latach 2001-2003 studiowała na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji, a następnie także w Genewie czy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę w firmie Comarch rozpoczęła w 2004 roku.

Z kolei na stanowisko wiceprezesów Comarch powołano Marcina Warwasa i Marcina Kaletę. Członkiem rady nadzorczej Comarchu została także prof. dr. hab. Maria Jolanta Flis.

Wierzę, że to będzie mocny rok dla Comarch. Zamierzamy nadal dynamicznie się rozwijać i zwiększać sprzedaż na rynkach zagranicznych, nie odpuszczając wyzwań rynku polskiego. Chcemy stanąć na wysokości zadania i wzmacniać markę znaczącej polskiej firmy IT za granicą. Stawiamy na jeszcze większą innowacyjność produktów Comarch, co będzie możliwe dzięki inwestycji w najnowsze technologie IT oraz budowanie coraz mocniejszego zespołu specjalistów w tych dziedzinach - podkreśla Prezes Zarządu dr Anna Pruska.

Nowy wiceprezes Marcin Warwas w firmie Comarch odpowiada m.in. za produkcję, sprzedaż i wdrożenia systemów lojalnościowych czy usługi infrastrukturalne.

Pętla na Górce Narodowej gotowa. Kiedy skorzystają z niej mieszkańcy?

Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA