Dramatyczna walka o życie młodej kobiety. Skoczyła do Wisły pod Krakowem

2025-07-23 11:22

Wczesnym rankiem na Stopniu Wodnym Kościuszko znajdującym się w gminie Liszki, tuż przy zachodniej granicy Krakowa, rozegrały się dramatyczne sceny. Około 35-letnia kobieta skoczyła do rzeki, co wywołało natychmiastową i szeroko zakrojoną akcję ratowniczą. Dzięki błyskawicznej reakcji świadków i profesjonalnej współpracy wielu służb udało się uratować jej życie.

Dramatyczny poranek na Wiśle. Młoda kobieta skoczyła z rzeki

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 7:05. Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego otrzymało zgłoszenie, że z korony Stopnia Wodnego Kościuszko do Wisły skoczyła kobieta. Na miejsce natychmiast wypłynął dyżurny patrol Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a system ratownictwa został postawiony w stan najwyższej gotowości.

Kluczową rolę w pierwszych, decydujących minutach akcji odegrali pracownicy samego stopnia wodnego, którzy jako pierwsi dotarli do poszkodowanej. To ich szybka interwencja pozwoliła na wyciągnięcie kobiety z wody jeszcze przed przybyciem specjalistycznych jednostek.

– Dzięki szybkiej reakcji pracowników Stopnia Wodnego osoba została wyciągnięta z wody, a następnie przekazana służbom ratowniczym. Na miejscu działały jednostki Krakowskie Pogotowie Ratunkowe Małopolska Policja, załoga Kr WOPR oraz JRG 3 Kraków i OSP Tyniec, Ochotnicza Straż Pożarna w Kryspinowie – relacjonuje w swoim komunikacie Krakowski WOPR.

Działania przebiegły niezwykle sprawnie, a poszkodowana kobieta szybko trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Krakowski WOPR, podsumowując udaną akcję, podziękował wszystkim zaangażowanym i po raz kolejny zaapelował o ostrożność.

– Dziękujemy wszystkim służbom za profesjonalną współpracę. Apelujemy o rozwagę i szacunek do żywiołu – dodaje Krakowski WOPR.

Kraków Radio ESKA Google News

Gdzie szukać pomocy w kryzysie emocjonalnym?

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego. Na terenie całego kraju można szukać pomocy m.in. pod następującymi numerami telefonów:

  • ogólnopolski telefon zaufania 116 111, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;
  • w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie o numerze: 800 120 226;
  • wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;
  • aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl
  • w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Dramatyczny poranek w Krakowie. Młoda kobieta skoczyła do Wisły [GALERIA]

Święto policji w Krakowie