Duży wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Czy powrócą obostrzenia?

i

Autor: Pexels

Duży wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Czy powrócą obostrzenia?

W Polsce odnotowuje się duży wzrost zakażeń koronawirusem. Za wzrostem obecnej fali covidowej, zdaniem Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego stoi tzw. kraken. To mutacja, która odpowiada za blisko 21 proc. zachorowań w kraju. Minister zapowiada także nadchodzący szczyt zakażeń. Czy obostrzenia mogą wrócić?

Czy w Polsce powrócą obostrzenia?

Za wzrosty obecnej fali covidowej w przeważającej mierze odpowiada mutacja kraken, której w Polsce mamy blisko 21 proc. Wkrótce powinniśmy osiągnąć szczyt zakażeń – wzrosty zaczynają już hamować – poinformował w czwartek szef MZ Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał w czwartek na Twitterze o zachorowaniach na COVID-19 w Polsce.

- Za wzrosty obecnej fali covidowej w przeważającej mierze odpowiada mutacja kraken, której w Polsce mamy blisko 21 proc. Wkrótce powinniśmy osiągnąć szczyt zakażeń – wzrosty zaczynają już hamować. W szpitalach mamy o ponad 1 tys. mniej chorych z COVID-19 niż w szczycie poprzedniej fali – przekazał szef MZ.

W środę, 1 lutego MZ informowało, że poprzedniej doby badania potwierdziły 2992 zakażenia koronawirusem, w tym 787 ponownych. Zmarło 14 osób z COVID-19. Tydzień wcześniej, 22 lutego, badania potwierdziły 2770 zakażeń koronawirusem, w tym 736 ponownych. Zmarło 7 osób z COVID-19. Z kolei dwa tygodnie temu, 15 lutego, informowano o 1876 zakażeń koronawirusem. Zanotowano 15 zgonów osób chorych na COVID-19.

Czy w związku ze wzrostem zakażeń ponownie wrócą obostrzenia? Resort zdrowia na łamach portalu „Medonet” uspokaja i przypomina o obowiązku noszenia maseczek ochronnych, zwłaszcza w miejscach, gdzie gromadzi się dużo osób.

- (…). Obecnie nie planuje się zmian w przepisach dotyczących tego obowiązku – informuje MZ na łamach portalu „Medonet”.

Resort poinformował także, że obecnie sprawdzana jest możliwość zastosowania piątej dawki szczepionki na koronawirusa, która miałaby być realizowana szczepionkami przeciw wariantowi Omikron.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 422 467 przypadków. Zmarło 118 898 osób z COVID-19.

Mateusz Gamrot przed UFC 285: Zachowałem się wtedy jak małolat

Wiosna w ogrodzie - co o niej wiesz? Ciekawe, czy uda się zdobyć komplet punktów...

Pytanie 1 z 11
Kiedy rozpoczyna się wiosna kalendarzowa?
Wiosna w ogrodzie