Gdzie kupić choinki w Krakowie? Znamy ceny - Ceny choinek 2022 w Krakowie. Ile trzeba zapłacić za świąteczne drzewko?

2022-12-24 8:32

Ceny choinek 2022. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W naszych domach pojawią się m.in. choinki. Ile w tym roku trzeba za nie zapłacić? Jakie są ceny choinek 2022? Sprawdziliśmy!

Ceny choinek 2022 w Krakowie. Ile trzeba zapłacić za drzewka?

Choinki świąteczne pojawiły się już w sporej części sklepów ogrodniczych czy popularnych sieci handlowych. Możemy je też kupić w supermarketach, na giełdach czy w nadleśnictwach, które tradycyjnie już będą sprzedawały drzewka na święta.

Ile kosztują choinki w Krakowie?

Przedział cenowy choinek w Krakowie jest tak naprawdę bardzo różny. Wszystko zależy od wielkości, a w przypadku drzewek sztucznych, jakości wykonania. Co oczywiste, mieszkańcy, którzy będą chcieli kupić większe imitacje drzewek będą musieli sięgnąć do kieszeni nieco głębiej. Ceny choinek w popularnych sieciach supermarketów i marketów budowlanych zaczynają się od około 40 złotych. Mówimy tu o sztucznych, bardzo niewielkich drzewkach.

Średniej wielkości sztuczne choinki, nieprzekraczające dwóch metrów kupimy najtaniej za około 70 złotych. Ceny choinek są oczywiście bardzo umowne, bo w niektórych sklepach, podobne rozmiarowo i lepsze jakościowo kosztowały nawet do kilkuset złotych.

Wysokie, sztuczne drzewka powyżej 200 centymetrów to już wydatek rzędu 300/400 złotych, ceny choinek dochodzą nawet do 700 złotych.

Nieco inaczej sprawa wygląda w kwestii naturalnych roślin. Dla przykładu, jodła kaukaska o wysokości ok. 100/125 centymetrów kosztuje w granicach 80 złotych. Żywe drzewka sprzedawać będą też lokalne nadleśnictwa. Jako pierwsze, cennik choinek w Krakowie, opublikowało Nadleśnictwo Krzeszowice. Około 1,5 metrowy świerk pospolity kosztuje tam niecałe 21 złotych (25 złotych brutto). Za drzewko od 2,6 do 3,5 metra zapłacimy niecałe 40 złotych (45 złotych brutto). Największe świerki pospolite, powyżej 4,6 metra kosztują około 100 złotych. Dostępne będą też sosny czarne. Najmniejsze, do 1,5 metra to koszt około 30 złotych (35 złotych brutto).

Więcej informacji o drzewkach i cenach choinek w lokalnych nadleśnictwach powinno pojawić się już niebawem.

- Nadleśnictwa będą sprzedawać choinki. Sprzedaż powinna ruszyć mniej więcej w połowie grudnia, wtedy we wszystkich nadleśnictwach będą też informacje o samej sprzedaży, ale też o cenach, w jakich będzie można nabyć drzewka – mówi rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Dariusz Dziektarz.

Nie pozwalają nam wybudować domu

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?