Kraków: HEJNALISTA potrzebny od zaraz! Sprawdź, czy spełniasz kryteria

i

Autor: Pixabay.com

Hejnał w Krakowie będzie odgrywać kobieta? To pierwsza taka sytuacja w historii

2021-01-05 14:05

Zamiast hejnalisty, hejnalistka? Okazuje się, że na wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie chęć do pracy zgłosiła kobieta. Jeśli przejdzie rekrutację pozytywnie, będzie pierwszą przedstawicielką płci pięknej na tym stanowisku.

W grudniu wspominaliśmy o tym, że w Krakowie poszukują do pracy hejnalistów. Wymagania, jak i obowiązki są spore. Hejnalista musi odgrywać melodię o każdej pełnej godzinie przez całą dobę na cztery strony świata! Dodatkowo musi on przyjmować wycieczki czy dziennikarzy. Konieczna jest więc znajomość historii. Co jeszcze? Istotne jest również to, by kandydat był strażakiem!

Krakowskie morsy

Wakaty do pracy na wieży Kościoła Mariackiego są dwa. Zgłosiło się pięcioro chętnych. Co ważne, wśród nich jest jedna kobieta! Jeśli uda jej się przejść pozytywnie rekrutację, będzie to historyczna chwila. Nigdy bowiem kobieta nie pracowała jako hejnalista w Krakowie.

A jak wyglądają kolejne etapy rekrutacji?

Każdy z kandydatów będzie musiał później przejść test sprawności psychicznej: bieganie po kopercie oraz dla pań jest rzut piłką lekarską, a dla panów podciąganie na drążku, test z akrofobii, czyli lęk wysokości. Na pewno jeśli to podanie pani dojdzie do skutku, to będzie to wydarzenia na dużą skalę - mówi Bartłomiej Rosiek z krakowskiej Straży Pożarnej.

Nabór zostanie rozstrzygnięty na przełomie lutego i marca.

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż: