Hotele na Podhalu do kupienia za połowę ceny? Ludzie przynoszą pieniądze w walizkach

i

Autor: Pixaby Hotele na Podhalu do kupienia za połowę ceny? Ludzie przynoszą pieniądze w walizkach

Hotele na Podhalu do kupienia za grosze? Ludzie przynoszą pieniądze W WALIZKACH

2021-02-04 12:48

Hotele na Podhalu do kupienia za grosze? Ze względu na trudną sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa pojawia się coraz więcej chętnych, którzy chcą zakupić budynki po mocno zaniżonych cenach. Nawet za 25 proc. ich wartości. - Spotkałem się i z procedurą podpytywania i delikatnego zagajania, ale były też próby przekazania gotówki w walizce - mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Hotele na Podhalu do kupienia za połowę ceny? Pojawiają się już takie propozycje

Liczne obostrzenia, czyli zamknięte hotele i stoki narciarskie, mocno wpłynęły na sezon zimowy w górach. Sytuacja branży turystycznej i hotelarskiej jest ciężka od dłuższego czasu. Pojawiły się już pierwsze propozycje wykupu hoteli i pensjonatów od ich właścicieli. Spływają już pierwsze oferty kupna. Ciekawostka jest jednak to, że po szokująco niskich cenach. Niektórzy przynoszą nawet pieniądze w walizkach.

Czy hotele na Podhalu zostaną wyprzedane przez pandemię koronawirusa?

Pojawiają się inwestorzy ze świata hotelowego, ale co dziwne też z zupełnie innych dziedzin gospodarki. Spotkałem się i z procedurą podpytywania i delikatnego zagajania, ale były też próby przekazania gotówki w walizce. Wartości 25 proc. hotelu przed pandemią - mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Rzeczywiście jest duże zainteresowanie i to widać. Natomiast gdzieś ktoś nie doszacował wartości tych obiektów. Bo one nie są w takiej sytuacji, że muszą się wyprzedawać za połowę, czy za ćwierć wartości - dodaje dodaje Dariusz Galica, wspomagający marketingowo hotele i pensjonaty na Podhalu.

Jak dodaje nasz reporter, nieoficjalnie wiadomo, że rozmowy prowadzone są także jeśli chodzi o zakup pojedynczych domków na wynajem, czy mniejszych domów z pokojami gościnnymi. Na razie jednak nie ma informacji, by ostatecznie doszło do sprzedaży hoteli, czy pensjonatów.

Czy poznasz polskie kluby piłkarskie po herbie? Będzie trudniej niż myślisz! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Na początek banał na rozgrzewkę. Do kogo należy ten herb?
Herb Legii Warszawa