Ekspertka od etykiety mówi jak poprawnie wytrzeć nos w towarzystwie

i

Autor: Freepic.diller, Freepik/Screenshot Instagram @irenakaminskaradomska

WIADOMOŚCI

Ekspertka od etykiety mówi, jak dyskretnie posługiwać się chusteczką w towarzystwie [WIDEO]

2023-12-13 15:26

Irena Kamińska-Radomska nieustannie edukuje w mediach społecznościowych z zawiłości zasad poprawnej etykiety. Trenerka z programu "Projekt Lady" chętnie odpowiada na pytania internautów i sama bierze na warsztat określone sytuacje i zachowania, w których należy zachować. Ostatnio wzięła na warsztat to, jak poprawnie w towarzystwie posługiwać się chusteczką, kiedy chcemy wytrzeć nos. Jedna zasada jest bardzo ważna.

Irena Kamińska-Radomska edukuje z zasad etykiety

Chociaż zasady poprawnej etykiety nie są powszechnie używane w codziennym życiu, fascynacja tym tematem nie gaśnie. Do wzrostu zainteresowania mocno przyczynił się program "Projekt Lady", gdzie grupa zbuntowanych nastolatek uczyła zasad funkcjonowania w wielkim świecie. Jedną z mentorek w reality show była dr Irena Kamińska-Radomska, która przekazywała wiedzę na temat zasad savoir vivre'u. Chociaż program już dawno zakończył swoją emisję, ekspertka wciąż chętnie edukuje z zasad etykiety w swoich mediach społecznościowych.

Irena Kamińska-Radomska mówi, jak w towarzystwie wytrzeć nos chusteczką

Ostatnio ekspertka od etykiety pochyliła się nad tym, jak poprawnie wyczyścić nos chusteczką w towarzystwie. Okazuje się, że to zadanie wcale nie jest proste i wiążą się z tym bardzo ważne zasady. Irena Kamińska-Radomska zwraca uwagę, że najważniejsza kwestia to trzymanie chusteczki w lewej ręce, żeby prawa była czysta i gotowa na powitanie ludzi i uściski dłoni. Dodaje, że wśród innych osób dozwolone jest bezgłośne czyszczenie nosa, jednak kiedy sprawa jest poważniejsza, powinniśmy się udać w ustronne miejsce.

— Słowo o chusteczce. Powinna być używana lewą dłonią i wyciągana z lewej kieszeni, dlatego, że prawa dłoń powinna być czysta, kiedy podajemy ją na powitanie czy na pożegnanie. I uwaga. Jeśli chcemy wytrzeć bezgłośnie, to nie ma problemu, żeby zrobić to w towarzystwie. Jednak jeśli chcemy dokładnie wyczyścić nos, powinniśmy wyjść z pomieszczenia, gdzie przebywają inne osoby — powiedziała na nagraniu Irena Kamińska-Radomska.

Najlepsze miejsca na narty w Małopolsce. Tyle zapłacicie w nich za karnety i jednodniowe wejściówki:

QUIZ. Serial "Allo Allo"

Pytanie 1 z 10
Kto namalował kultowy obraz "Upadłej Madonny z wielkim cycem"?
Pomniki gwiazd PRL cz. 2. Niezapomniani