Maseczka

i

Autor: Pixaby

Jak zrobić samemu maseczkę ochronną? To łatwe! Instrukcja krok po kroku! [WIDEO]

2020-04-24 7:34

Od czwartku, 16 kwietnia w Polsce mamy obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Co jeśli nie mamy ich w domu? Możemy łatwo zrobić ją sami! Jak? Podpowiadamy i zapewniamy, że nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Z pewnością pomoże wam nagranie wideo.

Sposób na walkę z koronawirusem jest kilka. Istotne jest częste mycie rąk, także płyn dezynfekujący. Sprawdźcie w naszym innym materiale, jak łatwo zrobić taki samemu w domu.

Oprócz dbania o higienę i unikania skupisk ludzi warto także używać maseczek ochronnych. Tych jednak od dłuższego czasu brakuje zarówno w sklepach, aptekach, czy hurtowniach. Tymczasem od 16 kwietnia noszenie ich w Polsce będzie obowiązkowe. Co zrobić w tej sytuacji? Podsuwamy rozwiązanie! Prostą maseczkę ochronną można zrobić samemu w domu!

Maseczka ochronna: jak ją zrobić?

Zrobienie maseczki ochronnej nie jest tak trudne, jakby się to mogło wydawać. Co więc potrzebujemy?

  • kawałka papieru - może być z rolki standardowego ręcznika kuchennego
  • małą gumkę typu recepturka
  • zszywacz

Jak zrobić maseczkę z powyższych rzeczy?

1. Dwa ręczniki papierowe umieść jeden na drugim
2. Na ręcznikach zamieść bibułkę, aby stworzyć trzy warstwy, a następnie pokrój na pół, by utworzyć dwa długie prostokąty
3. Taśmą zaklej krótkie końce dwóch prostokątnych części, owijając taśmę od przodu do tyłu
4. Przebij dwa otwory na obu końcach taśmowych boków
5. Przymocuj (np. za pomocą kleju) drut powleczony plastikiem do strony ręcznika papierowego, w dolnej ćwiartce środka prostokąta (ten fragment zostanie wykorzystany do dopasowani maski nad nosem)
6. Przetnij elastyczny sznurek na osiem równych części
7. Zwiąż sznurki przez cztery otwory, dopasowując węzły do ucha
8. Maska powinna być noszona na całej twarzy, przymocowana do ucha elastycznymi gumkami

Jesteś wzrokowcem i nasz opis do ciebie nie trafia? Poniżej zamieszczamy dwa widea. Dzięki nim jeszcze łatwiej stworzysz maseczkę!

Jedno z nich przygotował Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta. Pracownicy również podpowiadają, jak łatwo zrobić maseczkę. Wystarczy kawałek materiału 32 cm na 22 cm i dwa kawałki gumki o długości 16 cm.

Maseczkę można również zrobić po prostu z ręcznika papierowego. Nie tylko jest szybka i tania w wykonaniu, ale również pięknie wygląda - niczym origami!

Posłuchaj, co pacjent onkologiczny musi wiedzieć o koronawirusie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

COŚ DOBREGO #007
Sonda
Co zrobisz, gdy skończy się narodowa kwarantanna?