Janusz Weiss nie żyje. Dziennikarz, prezenter radiowy i pisarz miał 74 lata

i

Autor: Zdj. Kurnikowski, AKPA Janusz Weiss nie żyje. Dziennikarz, prezenter radiowy i pisarz miał 74 lata

Janusz Weiss nie żyje. Dziennikarz, prezenter radiowy i pisarz miał 74 lata

2023-03-11 17:49

Zmarł słynny dziennikarz, prezenter radiowy, telewizyjny i pisarz Janusz Weiss. O jego śmierci poinformowano w sobotę, 11 marca. Weiss był m.in. współzałożycielem Radia ZET, autorem popularnych audycji, m.in "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie".

Radio ZET: zmarł słynny dziennikarz Janusz Weiss

Jak podało radio ZET, Janusz Weiss zmarł w piątek 10 marca 2023 roku. Urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie. Był artystą kabaretowym, prezenterem radiowym i telewizyjnym, dziennikarzem i pisarzem. Pod koniec lat 60. założył razem z Jackiem Kleyffem kabaret Salon Niezależnych, w której występował przez kolejne pięć lat.

W 1990 r. – jak przypomina radio ZET – razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył tę rozgłośnie, rekrutując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy, m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego i wielu innych.

W latach 1990–2011 prowadził audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie". W 2010 r. otrzymał za nią nagrodę w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR, przyznawaną dziennikarzom, którzy zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem. Ponadto był gospodarzem programu "Wszystkie pytania świata". Janusz Weiss prowadził też popularny teleturniej "Miliard w rozumie". W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wywiad z Cezarym Kuleszą, prezesem PZPN

QUIZ. Tych przedmiotów nienawidziłeś w szkole. Pamiętasz podstawy chemii, fizyki i biologii?

Pytanie 1 z 15
Na początek chemia. Rtęć - jako pierwiastel - to w tablicy Mendelejewa: