Justyna Kowalczyk

i

Autor: AKPA/Krzemieński Jordan Justyna Kowalczyk

sport

Justyna Kowalczyk zamieściła wpis po śmierci męża. Te słowa poruszają!

2023-05-18 15:43

Nie żyje Kacper Tekieli. Nagła śmierć alpinisty poruszyła bardzo wiele osób zarówno w Polsce, jak i na świecie. Do sytuacji odniosła się też Justyna Kowalczyk. Na swoim profilu na Facebooku zamieściła krótki, ale poruszający wpis.

Kacper Tekieli nie żyje. Justyna Kowalczyk zamieściła poruszający wpis

Przypomnijmy, że informacje o śmierci Kacpra Tekieli pojawiły się w czwartek, 18 maja. Alpinista zmarł w Szwajcarii podczas zejścia ze szczytu Jungfrau (4158 m n.p.m.). Na miejscu wraz z 38-latkiem była jego najbliższa rodzina: żona Justyna Kowalczyk oraz syn Hugo. Para pobrała się trzy lata temu. We wrześniu 2021 roku urodził się ich syn.

Kacper Tekieli w Alpach planował zdobyć wszystkie czterotysięczniki. Chciał pobić rekord Ueliego Stecka. Wiemy, że plan się nie powiedzie. Ciało Kacpra Tekieli zostało znalezione w czwartek, 18 maja ok. godz. 7 rano. Przyczyną śmierci miała być lawina, która zabrała alpinistę podczas schodzenia z Jungfrau.

Po śmierci Kacpra Tekieli, Justyna Kowalczyk opublikowała w mediach społecznościowych krótki wpis.

Był najcudowniejszy. Był najpiękniejszą osobą na tym świecie - napisała Justyna Kowalczyk na swoim profilu na Facebooku.

Kacper Tekieli był jednym z najlepszych polskich wspinaczy, instruktorem oraz pasjonatem gór. Przeszedł ponad 300 dróg wspinaczkowych - w Tatrach, w Alpach i w Himalajach.

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"