Dawid Kubacki i Marta Kubacka

i

Autor: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News Dawid Kubacki i Marta Kubacka

sport

Marta Kubacka pokazała blizny po operacji. Zamieściła poruszający wpis!

2023-05-08 11:18

Marta Kubacka po raz pierwszy od wyjścia ze szpitala skomentowała swój stan zdrowia. Podziękowała również wszystkim, którzy się nią opiekowali. Żona skoczka narciarskiego pokazała także zdjęcia blizn po operacji. - Gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było - napisała Marta Kubacka we wzruszającym wpisie.

Marta Kubacka trafiła do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie

Przypomnijmy, 19 marca w mediach pojawiła się informacja, że Dawid Kubacki rezygnuje z dalszej rywalizacji w Pucharze Świata i pilnie wraca do Polski. Okazało się, że jego żona Marta w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Lekarze przez kilka dni walczyli o jej życie. Marta Kubacka miała poważne problemy kardiologiczne. Przeszła zabieg wszczepienia kardiowertera-defiblatora serca. Historia miała szczęśliwy finał. Stan Marty Kubackiej po kilku dniach zaczął szybko się poprawiać. Kobieta wróciła do domu 14 kwietnia. Z implantem żona polskiego skoczka narciarskiego będzie mogła normalnie cieszyć się życiem, choć z pewnymi obostrzeniami.

Marta Kubacka zamieściła w sieci poruszający wpis. Pokazała też blizny po operacji

W niedzielę, 7 maja Marta Kubacka zamieściła na swoim profilu na Instagramie poruszający wpis. Podziękowała w nim m.in. rodzinie oraz lekarzom za opiekę. Zwróciła się również do fanów, którzy się za nią modlili oraz trzymali za nią kciuki. W poście znalazło się też zdjęcie blizn, jakie Marta Kubacka ma po operacji.

Blizny, blizny jedne z nielicznych, które mam na swoim ciele. Prawda jest taka gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było… Przyczynił się do tego sztab ludzi i ich praca, począwszy od szybkiej reanimacji mnie w domu przez bliskich (bardzo dziękuje), przez cały personel szpitali, w których byłam, a skończywszy na Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Z całego serca chcę podziękować mojemu kochanemu mężowi Dawidowi, który poświecił całą końcówkę sezonu, aby być ze mną i wspierać mnie w walce z chorobą, kosztem swojej walki o najlepsze miejsce w PŚ. Pamiętaj kochanie, że jeszcze wiele przed Tobą - napisała żona skoczka w poście.

Dziękuje każdej osobie z rodziny, która pomogła nam w tym trudnym czasie w opiece nad naszymi dziećmi. Jeśli to czytacie, to wiedzcie, że jesteście niezastąpieni!! Nie mogę zapomnieć również o żadnej osobie, która modliła się w mojej intencji. Lista osób do wymienienia jest naprawdę bardzo, bardzo długa. Mam nadzieję, że urządzenie, które w sobie mam pomoże mi przeżyć jeszcze wiele wspaniałych chwil z moja rodzina oraz bliskimi. Jeszcze raz wszystkim wielki dzięki!! A teraz zaczynam życie od nowa i skupiam się wyłącznie na przyszłości - czytamy dalej w poście.

Oto partnerki polskich skoczków narciarskich. To one wspierają naszych sportowców!

Tragiczny wypadek w Zalasowej koło Tarnowa. 12 -letnia Lilka została przygnieciona przez metalową bramkę na boisku sportowym