Kaplica Sykstyńska, fresk

i

Autor: Pixabay Kaplica Sykstyńska w Krakowie - maj 2024

Wydarzenia

W Krakowie będzie można zobaczyć… Kaplicę Sykstyńską. Pierwsza tura biletów rozeszła się w mig, ale rusza druga

2024-03-12 9:10

Krakowianie już nie raz udowodnili, że jeśli idzie o zobaczenie sztuki najwyższej próby, są w stanie wystać w kilkugodzinnych kolejkach. Tak było na przykład przy okazji "Łempicka" w Muzeum Narodowym. Tym razem prawdziwy szał wzbudza multimedialna wystawa "Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo", która przybędzie do Krakowa już wkrótce, by zachwycić dziedzictwem renesansowego artysty, Michała Anioła i innych malarzy XV-wiecznych, których freski zdobią tę najpopularniejszą na świecie kaplicę. Kiedy rusza wystawa? Ile kosztują bilety?

Kaplica Sykstyńska w Krakowie - bilety. Wystawa ruszy już w maju

Jeśli idzie o sztukę, wystawa "Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo" będzie niekwestionowanym wydarzeniem tej wiosny i lata w Krakowie. Choć wystawa zagości w stolicy Małopolski w maju, pierwsza, przedsprzedażowa tura biletów rozeszła się... w godzinę. Wiele osób, które nie zdążyły kupić biletów ucieszy jednak to, że rusza druga sprzedażowa biletów. Bramki sprzedażowe zostaną uruchomione w środę, 13 marca o godz. 10.00. Tym razem dostępne będzie 1000 biletów w cenie 29 zł, a będzie je można kupić TUTAJ. Wystawa będzie czynna od 24 maja do 30 września 2024, a zwiedzanie będzie możliwe od poniedziałku do niedzieli, w godz. 10:00- 21:00 (ostatnie wejście o godzinie 19:30).

Kraków. Kaplica Sykstyńska to technologiczny „Mount Everest”

Organizatorzy zapewniają, że multimedialno-immersyjna Kaplica Sykstyńska to prawdziwy technologiczny „Mount Everest”, przedstawiający oryginał w niespotykanej dotąd formule. Głębia i precyzja obrazów sprawia, że widz staje oszołomiony szczegółowością i skalą obrazu, jakiego nie jest w stanie doświadczyć nawet w Watykanie. Sufit Kaplicy Sykstyńskiej, który będzie można zobaczyć w Krakowie stał się polem do popisu młodego Michała Anioła. Freski takie jak choćby „Stworzenie Adama”, ukazują dynamiczne postacie, mistrzowskie użycie kolorów, a głębokie przekazy symbolizują geniusz artysty. Będzie można zobaczyć oczywiście też Sąd Ostateczny, który stał się jednym z najbardziej kontrowersyjnych i przełomowych dzieł sztuki renesansowej, przynosząc nowe spojrzenie na jego tradycyjny motyw. Michał Anioł zdefiniował również standardy dla przyszłych artystów, wprowadzając nowatorskie koncepcje w przedstawianiu tematyki religijnej.

ZOBACZ TAKŻE: 81 lat temu zlikwidowano krakowskie getto. Przetrzymywano tam kilka tysięcy osób

Debata "Wybory samorządowe. Walka o Kraków". Mocna wymiana zdań i cięte riposty