Koncerty papieskie. Kto wystąpi w Krakowie i w Wadowicach?

i

Autor: Zdj. Kaszuba/AKPA Koncerty papieskie. Kto wystąpi w Krakowie i w Wadowicach?

Wydarzenia

Koncerty papieskie w Krakowie i Wadowicach. Gdzie się odbędą? Kto na nich wystąpi? [DATY, GODZINY, TRANSMISJA]

2023-04-02 10:21

Koncerty papieskie w Krakowie i w Wadowicach odbędą się w sobotę, 1 kwietnia oraz w niedzielę, 2 kwietnia. O której godzinie? W weekend oprócz marszy papieskich odbędą się także wydarzenia muzyczne poświęcone Janowi Pawłowi II. Podano, kto w nich wystąpi. Koncert papieski w Krakowie i Wadowicach - o której godzinie? Czy będzie transmisja koncertu papieskiego? Sprawdźcie szczegóły.

Koncert dla Jana Pawła II w Krakowie. Kiedy się odbędzie?

2 kwietnia 2005 roku w Watykanie zmarł Jan Paweł II - arcybiskup metropolita krakowski, papież. W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia krakowskimi ulicami przejdą marsze papieskie, a oprócz tego - w sobotę - zaplanowano także wydarzenie muzyczne. Koncert dla Jana Pawła II odbędzie się w 1 kwietnia o godz. 19:30 w bazylice Bożego Ciała w Krakowie. W koncercie papieskim weźmie udział około 150 muzyków oraz Unity Orchestra.

- W odpowiedzi na wydarzenia w przestrzeni publicznej, związane z zdyskredytowaniem osoby św. Jana Pawła II, chcemy stworzyć wyjątkowy koncert, który będzie pozytywną odpowiedzią a jednocześnie wyrazem poparcia dla autorytetu, życia i dokonań świętego naszego Rodaka, Wielkiego Papieża - piszą w zaproszeniu na Facebooku organizatorzy koncertu "Za Świętym z Wadowic - Bądźmy razem!".

Koncert papieski w Wadowicach. Jacy artyści wystąpią? Czy będzie transmisja?

Koncert w Wadowicach odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 18.00 na rynku, dokładnie w 18. rocznicę śmierci polskiego papieża. Poprzedzi go modlitwa o wstawiennictwo Jana Pawła II o godz. 17.30. W mediach pojawiła się także informacja, że na  koncert papieski w Wadowicach "Nie zastąpi Ciebie nikt" przybędzie premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński. Koncert papieski z Wadowic będzie transmitowany w TVP1. W wydarzeniu muzycznym na cześć Jana Pawła II wystąpią między innymi:

  • Edyta Górniak,
  • Halina Mlynkova,
  • Mateusz Ziółko,
  • Łukasz Zagrobelny,
  • chór Sound’N’Grace,
  • zespół Promyczki Dobra,
  • zespół Siewcy Lednicy,
  • ks. Maciej Czaczyk.
Przebił opony w 40 autach w Krakowie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Jak dobrze pamiętasz lata 80.? QUIZ dla nostalgii

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?