Pogoda na wiosnę 2023. Kiedy będzie ciepło?

i

Autor: Pixabay Pogoda na wiosnę 2023. Kiedy będzie ciepło?

Pogoda na wiosnę 2023

Pogoda na wiosnę 2023. Kwiecień plecień zaskoczy opadami i... przymrozkami!

2023-04-06 8:22

Pogoda długoterminowa na wiosnę 2023. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował długoterminową prognozę pogody na kwiecień, maj i czerwiec 2023. Czy pogoda na wiosnę nas rozczaruje? Kwiecień da się we znaki deszczem i nocnymi przymrozkami. Z kolei maj też wcale nie będzie ciepły, szczególnie na początku. Kiedy zrobi się naprawdę ciepło? Sprawdźcie w naszym materiale.

Pogoda na wiosnę 2023. Kwiecień zaskoczy śniegiem i przymrozkami

Początek wiosny kalendarzowej już dawno za nami. Niestety zamiast rześkich lecz coraz cieplejszych dni, w wielu miejscach w Polsce z powrotem zagościła zima. Jaka będzie wiosna 2023? Jaka pogoda będzie w kwietniu i maju? Jak będzie w czerwcu? Kiedy zrobi się ciepło? IMGW opublikowało szczegółową analizę i przewidywania dotyczące pogody na najbliższe miesiące.

Okazuje się, że pogoda w kwietniu 2023 nie będzie sprzyjała uroczystościom na świeżym powietrzu i wypadom w plener, bowiem ma być deszczowo, a noce i ranki upłyną pod znakiem przymrozków. Synoptycy informują, że to już trzeci tak zimny kwiecień z rzędu, a także dodają, że w kwietniu miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej wieloletniej normy. Mokro będzie już na Święta Wielkanocne, które w 2023 roku wypadają 9 i 10 kwietnia. Potężne wyże spowodują też, że w niektórych rejonach Polski może zrobić się biało. Z tego powodu warto wstrzymać się jeszcze z wymianą opon na letnie.

Długoterminowa prognoza pogody na maj i czerwiec 2023. Kiedy zrobi się naprawdę ciepło?

Jaka pogoda na maj 2023? Miesiąc szczególnie wymagający dla uczniów, którzy zdają matury i egzamin ósmoklasisty będzie pogodowo spokojny natomiast niezbyt ciepły. IMGW podało, że w maju średnia temperatura oraz suma opadów w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy. Nie będzie jednak zbyt ciepło, szczególnie na początku miesiąca, czyli na... majówkę. W tym roku Święto Pracy, czyli 1 maja wypada w poniedziałek. Święto Konstytucji 3 Maja w 2023 roku wypada natomiast w środę. Synoptycy przewidują, że na termometrach zobaczymy wtedy maksymalnie do 20 st. C. Pogoda w maju 2023 będzie zatem pięknym preludium do upalnego - według zapowiedzi IMGW - lata. Pogoda na czerwiec 2023 będzie iście wakacyjna. Już na początku miesiąca będzie upalnie. Jak prognozuje IMGW, średnie temperatury będą powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

2-miesięczny chłopiec przestał oddychać. Dramatyczna akcja ratunkowa

Przysłowia z nazwami miesięcy. 12 pytań, w każdym brakuje jednego wyrazu

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?