H&M

i

Autor: Wikipedia Commons Chcesz zwrócić zakupy w H&M? W tych miejscach trzeba będzie za to zapłacić

Zakupy

Koniec darmowych zwrotów w H&M. Klienci nieźle dostaną po kieszeni?

2023-09-22 15:08

Sieci handlowe i marki odzieżowe robią wszystko, by przyciągnąć do siebie coraz większe rzesze klientów, szczególnie, że branża nadal odczuwa skutki osłabionej sprzedaży w okresie pandemii. H&M zdecydował się jednak na zaskakujący krok, a konkretnie zaczął pobierać opłaty za zwroty. Czy brak możliwości darmowego zwrotu dotyczy wszystkich klientów?

Kupowałeś, by przymierzyć i ewentualnie oddać? Od teraz trzeba za to zapłacić

H&M to jedna z tych marek odzieżowych, którą z pewnością każdy z nas ma w swojej szafie. Odpowiednia cena w stosunku do jakości i dobre kolekcje casualowe to znaki rozpoznawcze marki, która jest obecnie w tarapatach. Ostatnio informowaliśmy o tym, że H&M decyduje się na poważny krok, czyli zamknięcie wielu sklepów stacjonarnych. Teraz portal dlahandlu.pl poinformował również o tym, że H&M wprowadza płatne zwroty. W każdym kraju jednak opłata i procedury są inne. W Belgii klienci za zwrot muszą zapłacić 1,95 euro. W Wielkiej Brytanii natomiast 1,99 funta o to zarówno przy zwrocie online, jak i stacjonarnie.

Czy w Polsce zwroty w H&M też będą płatne?

Na razie nie ma informacji o zmianach w polityce H&M dotyczącej zwrotów w Polsce. Jak informuje marka, wysłanie zakupów, które jednak nie przypadły nam do gustu kosztuje 3,90 zł w przypadku wysłania zwrotu paczką InPost (kwota ta zostanie odliczona od zwracanej kwoty). Poza tym przypadkiem na razie zwroty są bezpłatne. W H&M można zwrócić lub wymienić produkty w każdym sklepie stacjonarnym na terenie Polski. Klient ma na to 30 dni od daty zakupu liczonych od dnia następnego. Należy pamiętać, że zwrot (ale także wymiana) są możliwe na podstawie oryginalnego paragonu fiskalnego i dodatkowo, w przypadku płatności kartą płatniczą, potwierdzenia transakcji z terminala. Marka uczula, że zdjęcia czy kopie paragonu fiskalnego nie są akceptowane przy uwzględnianiu zwrotów.

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! MEMY [GALERIA]

Andy Dust wysyła dużo szczęścia na jesień 2023! Oto jego "Lucky You"