Koncert

i

Autor: Pixaby

Koronawirus: wszystkie imprezy masowe w Polsce zostają odwołane! Do kiedy obowiązuje zarządzenie?

2020-03-10 11:00

Koniec z koncertami, zawodami sportowymi i konferencjami? Na jakiś czas na pewno. We wtorek, 10 marca zostały odwołane wszystkie imprezy masowe w Polsce. Informację tę podał na konferencji premier Mateusz Morawiecki. Jakie wydarzenia na pewno nie odbędą się w Małopolsce? Sprawdźcie poniżej!

Cała sytuacja ma oczywiście związek z koronawirusem. We wtorek, 10 marca została zorganizowana specjalna konferencja. Wzięli w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, czy Minister Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. To właśnie na niej szef rządu poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce.

Musimy zmieniać swoje nawyki i unikać dużych grup ludzi. Dlatego odwołujemy wszystkie imprezy masowe - powiedział na konferencji premier Morawiecki.

Zarządzenie premiera obowiązuje do odwołania.

Już wcześniej Główny Inspektorat Sanitarny apelował o wstrzymywanie imprez masowych, w których w zamkniętym pomieszczeniu miało uczestniczyć powyżej 1000 osób.

Koronawirus w Małopolsce: jakie imprezy zostały już odwołane?

Zarówno w Krakowie, jak i w Małopolsce odwołanych zostało już kilka wydarzeń. Najpierw poinformowano o przełożeniu międzynarodowych zmagań w badmintonie - Polish Open. Następnie nie odbył się m.in. Akademickie Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim. Kolejno odwołano VI Dyktando Krakowskie oraz dni otwarte na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Rolniczym.

W poniedziałek, 9 marca okazało się, że w Tauron Arenie nie odbędzie się zaplanowany na wtorek, 17 marca koncert Carlosa Santany. Było to do tej pory największe wydarzenie muzyczne w naszym kraju, które zostało odwołane.

Dodatkowo w nie odbędą się też zaplanowane na najbliższy weekend zawodu Pucharu Kontynentalnego z Zakopanem.

Dzisiejsze zarządzenie premiera Morawieckiego obowiązuje także podczas meczów PKO Ekstraklasy. Wszystkie spotkania (do odwołania) będą odbywać się bez udziału publiczności.

Sonda
Czy szkoły i przedszkola w woj. małopolskim powinny zostać zamknięte?
Konferencja o koronawirusie w Krakowie