Jaskier

i

Autor: fot. instagram.com/witchernetflix

"Kotlok dej Hekserowi"! Teledysk do przeróbki hitu z "Wiedźmina" zostanie nakręcony w Krakowie

2020-02-17 18:30

Przerobiona wersja muzycznego hitu z "Wiedźmina" doczeka się teledysku... w Krakowie. Mowa o piosence Jaskra "Grosza daj Wiedźminowi", a dokładnie jego śląskiej wariacji, czyli "Kotlok daj Hekserowi". Klip zostanie nakręcony ostatniego dnia lutego w jednym z krakowskich pubów.

Krakowscy studenci chcą "dać kotloka hekserowi". Chodzi o słynny przebój Jaskra z netflixowego serialu "Wiedźmin", czyli "Grosza daj Wiedźminowi", tylko, że w wersji po śląsku. Autorem dostępnej na YouTube przeróbki jest pochodzący z Krakowa Tomasz Kukułka. Studenci z krakowskich uczelni tak bardzo polubili śląską wersję "Grosza...", że postanowili nagrać do niej teledysk.

Udało nam się zaangażować środowiska LARP-owe, cosplayerów czy te grupy, które pokazują to, co się działo w średniowieczu. Chcemy też pokazać jakąś historię, czy to przez stroje, czy przez rekwizyty, czy przez zachowania różnych osób w tle - mówi reżyser teledysku Andrzej Pałka.

Tekst przerobionej piosenki to całkowicie inwencja twórcza krakowskiego artysty. Słowa są w większości te same, co w oryginale, tylko po śląsku. Andrzej Pałka przyznaje, że ma nawet ulubiony fragment.

Taki mnie chwytający za serce wers, no to "rozdupili mnie lutnia". To jest coś fantastycznego. To nadaje temu taki wydźwięk ludzki w tym wszystkim. To nie jest taka ballada poety, tylko jest to dość przyjemne dla zwykłego człowieka - tłumaczy.

Nagranie teledysku wraz z występem Tomasza Kukułki na żywo odbędzie się ostatniego dnia lutego w krakowskiej Tawernie Stary Port. Wy też możecie wziąć w nim udział! Zgłoszenia wysyłacie na maila: kotlokdajhekserowi@gmail.com.

Udział w teledysku jest oczywiście bezpłatny pod warunkiem, że ma się dostęp do jakiegoś pasującego do historii przebrania.

Teledysk do śląskiej wersji hitu z serialowego "Wiedźmina"! Posłuchaj materiału Kuby Paducha: