Kraków Airport Lotnisko w Krakowie

i

Autor: Gabrysia Grzyb

Wiadomości

Będzie nowe połączenie z Kraków Airport. Uruchomi je PLL LOT

W przyszłym roku w sezonie letnim Kraków Airport będzie miało nowe bezpośrednie połączenie. 16 kwietnia loty do Bydgoszczy wznowi PLL LOT. Jak podaje administracja lotniska, samoloty między Krakowem a Bydgoszczą będą latać dwa razy w tygodniu.

Kraków Airport. Nowe połączenie lotnicze do Bydgoszczy

W przyszłorocznym sezonie letnim Kraków będzie miał ponownie bezpośrednie połączenie lotnicze do Bydgoszczy. Od 16 kwietnia wznowi je narodowy przewoźnik PLL LOT – poinformowało lotnisko Kraków Airport. Jak podano w środę, samoloty między Krakowem i Bydgoszczą będą latać dwa razy w tygodniu - w piątki i poniedziałki. Wznowienie od kwietnia sezonowego połączenia krajowego przez bazowego przewoźnika Kraków Airport skomentował prezes lotniska Radosław Włoszek.

Jestem pewien, że szeroka oferta województwa kujawsko-pomorskiego przyciągnie swym urokiem turystów z naszego regionu. To także doskonała okazja dla mieszkańców Kujaw i Pomorza, by spędzić wyjątkowy weekend w Krakowie i Małopolsce - ocenił.

W obowiązującym obecnie sezonie zimowym loty krajowe z krakowskiego lotniska oferuje dwóch bazowych przewoźników. Z LOT-em polecieć można do Warszawy oraz do portu lotniczego Olsztyn-Mazury. Ryanair umożliwia natomiast podróż do Gdańska oraz Poznania. Włoszek zapowiedział, że od nowego roku na krakowskim lotnisku obowiązywać będzie także nowa taryfa opłat lotniskowych zawierająca szereg atrakcyjnych dla przewoźników zniżek.

Mamy nadzieje, że zachęci to linie lotnicze do poszerzania oferty. Cały czas pracujemy bowiem nad siatką połączeń na przyszły rok, dzięki której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów - ocenił prezes.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. z usług lotniska skorzystało blisko 7,4 mln pasażerów – był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r. W tym roku lotnisko w Krakowie pobije ten wynik, bo w połowie grudnia przekroczyło próg 9 mln pasażerów.

W obowiązującym obecnie zimowym rozkładzie lotów Kraków Airport ma 125 połączeń do 32 krajów, oferowanych przez 22 linie lotnicze.

Aktywne święta w Tatrach. Narciarze opanowali Polanę Szymoszkową

Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować drzwi?