Wodecki Twist Festiwal 2019 transmisja

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SE / EAST NEWS

Kraków będzie miał skwer Zbigniewa Wodeckiego. Miasto w piękny sposób upamiętni muzyka

2020-02-27 13:00

Zbigniew Wodecki wraz z Krzysztofem Kozłowskim decyzją krakowskich radnych będą mieć swoje szczególne miejsca w grodzie Kraka. Skwer przy Plantach zostanie nazwany imieniem muzyka. Natomiast rondo obok dworca będzie nosić imię dziennikarza i polityka.

O tym, żeby Zbigniew Wodecki został uhonorowany przez miasto Kraków, wnioskowała już jakiś czas temu Fundacja jego imienia oraz spadkobiercy artysty. Ceniony muzyk był związany ze stolicą Małopolski przez całe swoje życie. Radni nie mieli wątpliwości co do tego, że jedno z miejsc w Krakowie powinno nosić imię Zbigniewa Wodeckiego. Otrzyma je skwer przy Plantach - między Teatrem im. Juliusza Słowackiego a ulicą Westerplatte.

Podobnie było w przypadku Krzysztofa Kozłowskiego, dziennikarza, filozofa i polityka. Jego imieniem zostanie nazwane rondo położone bezpośrednio za tunelem przebiegającym pod dworcem kolejowym. Z wnioskiem o upamiętnienie tej postaci w Krakowie wystąpiła Anna Kozłowska-Kalbarczyk.

Obydwa wnioski zostały poparte przez prezydenta Jacka Majchrowskiego, otrzymały również pozytywną opinię Zespołu ds. Nazewnictwa przy Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Krakowa, decydującego każdorazowo w tego typu sprawach z upoważnienia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Krakowa oraz pozytywną opinię Rady Dzielnicy I Stare Miasto.

Krakowska drużyna rolkarzy
Sonda
Największe koncerty w Polsce w 2020 roku. Na który z nich się wybierasz?