Wilfredo Leon, Michał Kubiak, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon i Michał Kubiak

Znamy wszystkich uczestników XVIII Memoriału Wagnera. Kontrowersyjny rywal Polaków!

2020-02-27 12:00

Co prawda, na wielkie siatkarskie święto w stolicy Małopolski musimy jeszcze trochę poczekać, ale znamy już wszystkich uczestników wspomnianego turnieju. Do Krakowa przyjadą ekipy z Argentyny, Tunezji i Iranu. Zwłaszcza z tą ostatnią drużyną rywalizacja zapowiada się interesującą.

XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 9-11 lipca w Krakowie. Mecze będzie można oglądać w Tauron Arenie. To doskonały sprawdzian naszej reprezentacji przed późniejszymi igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Wszystkie drużyny, które spotkają się w lipcu w Krakowie, zakwalifikowały się bowiem do walki o medale podczas IO.

W fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio Polacy zmierzą się z Iranem, Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Mecze rozpoczną się 25 lipca.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: kontrowersyjny rywal Polaków

Tegoroczny Memoriał zapowiada się ciekawie szczególnie ze względu na obecność drużyny z Iranu. W maju ubiegłego roku Michał Kubiak zdradził, że on i jego rodzina była obrażana przez jednego z zawodników ekipy irańskiej. W programie "Prawda siatki" ostro wypowiedział się też o rywalach.

Oni zawsze grają takie niewiniątka, że są super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją. Tak, uogólniam, dla mnie to jest jeden miot – mówił w programie Kubiak.

Irańska federacja poczuła się urażona tymi słowa i zażądała kary dla Kubiaka. Przeprosiny wysłał wtedy Polski Związek Piłki Siatkowej. Kubiak natomiast został zdyskwalifikowany na sześć spotkań.

Krakowska drużyna rolkarzy
Sonda
Największe koncerty w Polsce w 2020 roku. Na który z nich się wybierasz?