Kraków: rzeka przerwała wał powodziowy. Zalało budynki mieszkalne. Sytuacja jest poważna [ZDJĘCIA]

2021-08-06 14:37

Zalane posesje, piwnice i drogi. Mieszkańcy krakowskiego Bieżanowa walczą z powodzią. Przez intensywne opady deszczu rzeka Serafa przerwała wał i wdarła się do kilkudziesięciu domów. Na miejscu cały czas pracują strażacy.

Kraków-Bieżanów: rzeka przerwała wał powodziowy. Zalało budynki mieszkalne. Sytuacja jest poważna

Intensywne opady deszczu, jakie nawiedziły Kraków w przeciągu ubiegłej doby spowodowały ogromne utrudnienia. Na krakowskim Bieżanowie rzeka Serafa przerwała wał przeciwpowodziowy. Zalane zostały drogi oraz budynki mieszkalne. Nasz reporter Kuba Paduch udał się na miejsce przerwanego wału przez Serafę. Jak podkreśla, sytuacja wciąż jest bardzo ciężka. Mieszkańcy układają worki z piaskami. Na miejscu pracują też służby.

W nocy było prawie 90 cm wody koło mojej posesji. Brakło trzech cm, żeby woda wdarła się do domu - mówi jedna z mieszkanek Bieżanowa w rozmowie z naszym reporterem.

Przy ulicy Działkowej bloki stoją w wodzie. Fragmenty ulicy Bieżanowskiej są nieprzejezdne. Policja zawraca samochody i radzi objazdy.

Powódź w krakowskim Bieżanówie

Trasa Łagiewnicka zalana przez intensywne opady deszcz

Bieżanów to nie jedyne miejsce w Krakowie, które walczy ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Zalana została też część placu budowy Trasy Łagiewnickiej. W czwartek późnym wieczorem i w nocy problemy wystąpiły też m.in. na Rondzie Mogilskim, przy wiaduktach na Prądnickiej i Wrocławskiej. Tramwaje nie kursowały również przez tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Komunikacja miejska w całym Krakowie notowała spore utrudnienia.

Sonda
Czy jesteś zwolennikiem obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19?