W Krakowie można sprawdzić swój rower za darmo. Kiedy i jak to zrobić?

i

Autor: Freepik

Wydarzenia w Krakowie

W Krakowie można sprawdzić swój rower za darmo. Kiedy i jak to zrobić?

2023-06-09 10:22

Mieszkańcy Krakowa będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan swojego roweru. Taką akcję przygotował krakowski magistrat w ramach wydarzenia związanego z oddaniem do użytku kładki pieszo-rowerowej Grzegórzki-Zabłocie. Jak można wziąć udział w akcji? Kto może skorzystać z kontroli roweru? Sprawdźcie w naszym materiale.

Darmowa kontrola rowerów w Krakowie. Kto może skorzystać z usługi?

Już w najbliższą sobotę, 10 czerwca zostanie oddana do użytku kładka pieszo-rowerowa Grzegórzki Zabłocie. Projekt został zrealizowany przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe we współpracy z krakowskim magistratem. Przeprawa ma ponad 600 metrów długości i dziewięć metrów szerokości. Z okazji oddania do użytku obiektu Urząd Miasta Krakowa przeprowadzi także darmowe kontrole rowerów, które rozpoczną się o godz. 10:00.

Co ważne, z kontroli mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy chcą sprawdzić stan techniczny swoich jednośladów i dowiedzieć się, co warto w nich naprawić. Warto zaznaczyć, że sama kontrola nie jest usługą serwisową, więc o ewentualnych usterkach posiadacze rowerów zostaną jedynie poinformowani. Błyskawiczne naprawy będą możliwe w przypadku drobnych awarii i braku długiej kolejki.

Poza fachową poradą każdy odwiedzający może liczyć m.in. na wyregulowanie hamulców czy siodełka, kontrolę stopnia zużycia klocków hamulcowych oraz łańcucha, smarowanie łańcucha, sprawdzenie ogumienia i innych elementów konstrukcyjnych czy pompowanie opon – informuje urząd.

Stoisko serwisowe, na którym bezpłatnie sprawdzimy stan swojego roweru będzie zlokalizowane u zbiegu ul. Halickiej z ul. Podgórską. Kontrole jednośladów będą prowadzone do godz. 18:00.

Przed wybraniem się na rowerowy przegląd warto wcześniej zapoznać się z regulaminem. Znajdziemy go na stronie internetowej krakowskiego magistratu.

Krakowski Tramwaj Wodny znów kursuje! Ile kosztują bilety?

Rowerzyści wjeżdżają w kwiaciarnię. "Wstyd"