Dworzec Główny, Kraków

i

Autor: Klaudia Bobela

WIADOMOŚCI

Będą dodatkowe kursy pociągów na trasie Kraków-Olkusz. Wkróce będą działać także w weekendy

2023-10-04 11:44

Olkusz i Wolbrom doczekały się wreszcie połączenia kolejowego z Krakowem, które będzie działać także w weekendy. Chociaż pociągi na tej trasie zostały uruchomione jeszcze w marcu 2022 roku, dopiero będziemy mogli poruszać się między tymi miastami także w weekendy. Sprawdźcie jak prezentuje się rozkład jazdy oraz ile wynoszą ceny biletów na tej trasie.

Polregio na trasie Kraków-Olkusz. Pociągi będą kursować także w weekend

Mieszkańcy Olkusza i okolicznych miejscowości czekali na to od ponad roku. W marcu 2022 zostało uruchomione połączenie kolejowe Polregio na trasie Kraków-Olkusz-Wolbrom, jednak podróżni mogli korzystać z niego jedynie w ciągu tygodnia. Po wielu miesiącach oczekiwania została zapowiedziana długo wyczekiwana zmiana. Już od soboty, 7 października przewoźnik uruchamia dodatkowe połączenia na tej trasie, które będą kursować także w sobotę i niedzielę.

Pociągi Kraków-Olkusz. Rozkład jazdy w weekend

Małopolski Zakład Polregio we współpracy z marszałkiem województwa zdecydował o uruchomieniu połączeń kolejowych między Olkuszem a Krakowem w weekend. W sobotę i niedzielę na trasę będą wyjeżdżać trzy pary pociągów. Niestety, nowe połączenia będą kursować bardzo wcześnie rano i późno wieczorem. Z Wolbromia odjazdy Polgerio w kierunku Olkusza i dalej do Krakowa będą o:  4:39, 5:35 i 19:59. Z kolei do Krakowa na Olkusz i dalej do Wolbromia odjedziemy pociągiem o: 19:03, 21:00 i 23:51. Pełen rozkład jazdy dostępny jest tutaj. Co ciekawe, pociągi kursujące na tej trasie wyróżniają się wyjątkowo niskim czasem zmiany kierunku jazdy i trwa to jedynie trzy minuty — to rekord w skali kraju. Dzięki temu podróż na tej trasie trwa jedynie 65 minut.

Jak dobrze pamiętasz przeboje najpopularniejszych krakowskich gwiazd muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 11
Zbigniew Wodecki rozpoczynał karierę jako skrzypek w zespole. Komu akompaniował legendarny muzyk?

Pociągi Polregio Kraków-Olkusz. Jakie są ceny biletów?

Jak informuje przewoźnik odpowiedzialny za połączenia kolejowe na trasie Kraków-Olkusz, ceny biletów na razie pozostają bez zmian. Oznacza to, że za przejazd w jedną stroną zapłacimy 12 złotych za bilet normalny i 5,88 złotych za bilet ulgowy dla studentów i doktorantów. Dzieci do lat czterech mogą podróżować pociągami Polregio za darmo. 

Żółty pociąg papieski Polregio na trasie Olkusz-Kraków. Zobaczcie, jak prezentuje się w środku:

Wykolejenia, awarie, wybrzuszenia. Ruszył wyczekiwany remont w Krakowie