Dziki w Babiogórskim Parku Narodowym

i

Autor: Screenshot Facebook Babiogórski Park Narodowy Dziki w Babiogórskim Parku Narodowym

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Wielka rodzina dzików uchwycona przez fotopułapkę w Babiogórskim Parku Narodowym [WIDEO]

2023-08-18 10:37

Babiogórski Park Narodowy posiada wiele fotopułapek rozmieszczonych na terenie całego obiektu. Na jednej z nich zarejestrowano dużą rodzinę dzików, złożoną z kilku dorosłych osobników i wielu mniejszych, którzy wspólnie pokonywali strome, babiogórski ścieżki. Małe, rozkoszne dziki biegające wśród krzewów wyższych od nich samych po prostu trzeba zobaczyć!

Babiogórski Park Narodowy popularny wśród turystów

Babiogórski Park Narodowy został utworzony w 1954 roku i jest położony w południowej Małopolsce, przy granicy ze Słowacją. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski co roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów, zachęconych specyficzny układ pięter roślinnych, zespół roślinności naskalnej i jedyne w Polsce stanowiska roślin: okrzyn jeleni i rogownica alpejska. Ponadto znajdziemy tam wiele gatunków zwierząt, takich jak sarny, łosie, wilki, czy rysie. Niedawno fotopułapka zarejestrowała tam też żbika, o którym uważano, że w tym miejscu nie występuje już od wielu dekad. 

Dziki w Babiogórskim Parku Narodowym

Przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego opublikowali na swojej stronie facebookowej nagranie z fotopułapki, na której zarejestrowano dużą rodzinę dzików, spacerującą po górzystych terenach parku. Na nagraniu możemy zobaczyć kilka dorosłych osobników, które idą przodem, a za nimi radośnie biegnie między krzakami wyższymi od siebie grupa małych dzików. Jak poinformowała w komentarzu pod postem przedstawicielka Parku, dziki to u nich coraz częstszy widok. Nie przeszkadzają im nawet strome tereny.

— Od kilku lat w Babiogórskim Parku Narodowym to systematyczny widok, nie przeszkadza im stromość, obserwujemy ich obecność w piętrze regla górnego (1150-1360 m n.p.m.) oraz w piętrze kosodrzewiny (1360-1650 m n.p.m.) — czytamy w komentarzach pod postem Babiogórskiego Parku Narodowego wypowiedzieć przedstawicielki obiektu.

Oto najdłuższe jaskinie w Małopolsce. Tajemnicze korytarze kryją w sobie wiele tajemnic!

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Niecodzienny pościg w Krakowie. Pierzasta uciekinierka nie chciała stracić wolności