- Sale, w których odbywają się egzaminy będą na bieżąco dezynfekowane przy pomocy lamp UV. Po każdym egzaminie sale będą wietrzone. Dodatkowo między stanowiskami będzie minimum 1,5 metra odstępu. Może się zdarzyć w przypadku egzaminu grupy ponad 100 studentów, że ta grupa zostanie podzielona na kilka pomieszczeń - mówi Izabela Majewska z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Studenci podkreślają, że sesja zdalna jest o wiele łatwiejszą formą sprawdzania wiedzy i nie wymaga tak dużych nakładów pracy, jak w czasach nauki stacjonarnej. Mimo że to nie pierwsze testy prowadzone online to część wykładowców nadal ma problemy z organizacją egzaminów przez Internet.
- Zdarza się, że egzaminy są podane już z odpowiedziami, albo mają możliwość edycji przez wszystkich uczestników - tłumaczy jeden ze studentów. Ta nauka zdalna cała jest demotywująca, po prostu dom się nie kojarzy z nauką, tak jak sala wykładowa. Zawsze jest ta świadomość, że kamerkę można wyłączyć i zerknąć do notatek - dodają inni.
Kraków jako drugi największy ośrodek akademicki w kraju może się pochwalić liczbą około 130 tysięcy studentów.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!