Kraków: wielkie otwarcie ulicy Bieżanowskiej nastąpi wcześniej niż zakładano

2020-06-24 12:44

Kończy się przebudowa ulicy Bieżanowskiej w Krakowie. Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca zostanie ona oddana do ruchu. Powrócą także kursy autobusów.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich mieszkańców południowo-wschodniej części Krakowa. Już w najbliższą sobotę przebudowywany fragment ulicy Bieżanowskiej (między Nad Potokiem, a Jerzmanowskiego) zostanie oddany do ruchu. Prace w tym miejscu rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku. Początkowo zakładano, że przebudowa zakończy się w listopadzie b.r. Okazało się jednak, że wykonawca zrealizować swe prace szybciej.

Remont ulicy Bieżanowskiej między Nad Potokiem, a Jerzmanowskiego kosztował ok. 9 mln zł. Pojawiła się nowa nawierzchnia oraz chodniki. Zanim wspomniany fragment zostanie oddany, konieczne jest wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu – na miejscu trwają ostatnie prace. W sobotę na Bieżanowską powrócą autobusy komunikacji miejskiej.

Lajkoniki wyjechały na ulice Krakowa

Zmiany w komunikacji autobusowej:

  • linia 143 – zostanie przywrócona na stałą trasę. W okresie wakacji linia będzie kursować z częstotliwością co 20 minut w godzinach szczytu, co 30 minut poza godzinami szczytu oraz co 40 minut w dni wolne;
  • linia 234 – obecna trasa czasowo zmieniona zostanie uznana za trasę stałą. Jednocześnie, zostanie przywrócony rozkład jazdy w dni powszednie jak przed okresem epidemii. Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytu oraz co 60 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne;
  • linia 643 – do odwołania pozostanie zawieszona;
  • linia 743 – zostanie zlikwidowana.

Zostanie zlikwidowany tymczasowy przystanek „Prokocim Rynek” na ul. Bieżanowskiej, po skręcie w lewo z ul. Górników.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię 234, o okresie obowiązywania rozpoczętym najpóźniej w dniu 26.06.2020 r., zachowują ważność (do końca ich okresu ważności) na dotychczasowej stałej trasie (przez ul. Bieżanowską i Wielicką do Podgórza SKA).

Bilety okresowe wykupione na linię 234, o okresie obowiązywania rozpoczętym w dniu 27.06.2020 r. lub później zachowują ważność tylko na nowej stałej trasie (przez ul. Barbary/Mała Góra i Ćwiklińskiej do Nowego Bieżanowa Południe).

Wybory prezydenckie: prezentacja kandydatów

Kochasz niezdrowe jedzenie? Sprawdź ile kalorii mają te fast foody!

Pytanie 1 z 8
Ile kalorii ma zapiekanka?