TR 4 lotniska Kraków-Balice

i

Autor: Aluprof

Kraków: radni wspierają rozbudowę lotniska w Balicach

2020-02-10 17:45

Radni Klubu Przyjazny Kraków chcą przyśpieszenia prac związanych z rozbudową lotniska w Balicach. W tym celu stworzyli rezolucję popierającą budowę nowego pasa startowego.

Chcemy pokazać, że wspieramy decyzje rządu. Pod wpływem licznych protestów może się okazać, że władze lotniska porzucą projekt, bo będą chcieli uniknąć problemu. Ta rezolucja jest też wsparciem dla zarządu lotniska, żeby się nie wycofywali. W natłoku negatywnych informacji na temat rozbudowy to jest mocny głos za, oczywiście jeśli rezolucja zostanie przyjęta - mówi radny Łukasz Wantuch.

Radni w rezolucji apelują też o dofinansowanie nowoczesnego systemu lądowania, który umożliwi podróżowanie w trudnych warunkach pogodowych. Przeciwnicy budowy nowego pasa startowego podkreślają, że przez rozbudowę lotniska około 11 tysięcy osób będzie narażonych na wzrost zanieczyszczeń i hałasu.

Władze lotniska do czasu przyjęcia lub odrzucenia rezolucji nie chcą komentować poczynań radnych. Projekt będzie omawiany podczas najbliższej sesji Rady Miasta w środę.