Tak bawili się turyści w zimie w Zakopanem. W Majówkę będzie powtórka?

i

Autor: Autor: Screen z nagrania - Facebook: Dominik Grzesło Tak bawili się turyści w zimie w Zakopanem. W Majówkę będzie powtórka?

Znów "będzie się działo" na Krupówkach?! Turyści planują najazd na Podhale. "Szara strefa kwitnie"

2021-04-28 12:06

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, a co za tym idzie, zamknięte hotele nie odstraszają turystów. Okazuje się, że na weekend majowy znów planowany jest najazd na Podhale. Przyjezdni bez problemu wynajmują pokoje. - Szara strefa ma się dobrze i kwitnie - podkreślają hotelarze z Zakopanego. Czeka nas powtórka z zimy?

Majówka przyciągnie tłumy na Podhale? Szara strefa kwitnie

Wiele wskazuje na to, że Zakopane znów zaleją turyści podczas tegorocznej Majówki. Choć zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem rządu, hotele i pensjonaty są zamknięte do 8 maja, to wiele ośrodków obeszło ten zakaz. Przedsiębiorcy z Podhala oferują wynajęcie apartamentów i pokoi. Szara strefa kwitnie w pełni!

Raport z anteny 27.04, godz.10

Ci, co wynajmują to na dzień dzisiejszy mają powynajmowane w granicach pewnie tak połówki. Każdy wymaga tego, że był to brat, siostra, wujek, bo takie standardy teraz zostały przyjęte, z racji tego, że jak policja przyjedzie, czy sanepid. Pewnie ludzi na Majówkę będzie sporo - mówi Dariusz Galica, współpracujący z hotelami i pensjonatami przy wynajmie poko

Szara strefa ma się dobrze i kwitnie. Więcej pewnie w tych apartamentach na pewno ludzie już mają pełne obłożenie na Majówkę. Jednak dużo obiektów zwłaszcza w centrum miasta jest zamkniętych, no bo to są obiekty, które najłatwiej skontrolować - dodaje Łukasz Filipowicz z ośrodka hotelowego Fian w Zakopanem, który jest nadal zamknięty.

Policja z Zakopanego zapowiada wzmożone kontrole obostrzeń covidowych. Jak podkreśla asp. Krzysztof Waksmundzki, funkcjonariusze będą reagować nie tylko na wezwania.

Na pewno nie będziemy pozostawiać bez weryfikacji żadnego zgłoszenia dotyczącego rażącego łamania obostrzeń covidowych. Wszystkie zgłoszenia zostaną sprawdzone, nie wykluczamy sprawdzania również z własnej inicjatywy - mówi asp. Krzysztof Waksmundzki z zakopiańskiej komendy policji.

Majówka w Zakopanem. Będzie powtórka z zimy?

Czy w Majówkę czeka nas powtórka z sezonu zimowego? Przypomnijmy, że w zimie, gdy zostały otwarte hotele, to Podhale przeżywało oblężenie. Podczas jednego z weekendów turyści zrobili wielką imprezę na Krupówkach, gdzie bawili się przez prawie całą noc. Nie zachowywano dystansu społecznego, a część osób bawiła się bez maseczek. Doszło też do pobić, podpaleń samochodów oraz dewastowania pensjonatów.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków