Taśma policyjna

i

Autor: Materiały prasowe policji Zwłoki ojca i 7-letniej córki w mieszkaniu! Makabryczne odkrycie w Swarzędzu

Kryminalne

Makabra w Krakowie. 38-latek zamordował rodziców. Usłyszał zarzuty

Do makabrycznego odkrycia doszło w czwartek rano w bloku przy ul. Gdańskiej, w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony. Na klatce schodowej znaleziono zwłoki ok. 70-letniego mężczyzny i ok. 60-letniej kobiety.

Służby otrzymały zgłoszenie o "dwóch osobach rannych" w czwartek 20 czerwca po godz. 7. Po dotarciu pod wskazany adres policjanci potwierdzili zgłoszenie. Na klatce schodowej bloku znaleźli ciała kobiety i mężczyzny, w toku czynności zabezpieczono także noże.

Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że ofiary zmarły w wyniku wykrwawienia spowodowanego doznanymi obrażeniami. Na miejscu zbrodni zatrzymany został 38-letni mężczyzna, syn ofiar tej makabrycznej zbrodni.

Postępowanie w sprawie śmierci małżeństwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Śródmieście Wschód. W piątek 21 czerwca mężczyzna usłyszał dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Podejrzany przyznał się do stawianych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Prokuratura zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. (PAP)

autorka: Julia Kalęba