Matura z polskiego 2024. Co będzie na maturze? PRZECIEKI

i

Autor: Jakub Strzelczyk/East News Matura z polskiego 2024. Co będzie na maturze? PRZECIEKI

matura 2024

Matura z polskiego 2024. Co będzie na maturze? W sieci wyszukiwany jest jeden tytuł. NIEOFICJALNE PRZECIEKI

2024-05-07 8:11

We wtorek, 7 maja maturzyści z całej Polski przystąpią do egzaminu z języka polskiego. Na kilka godzin przed jego startem abiturienci poszukują w sieci informacji dotyczących tego, co może znaleźć się na maturze z polskiego 2024. W internecie trenduje jedna lektura. Czy to właśnie ona i konkretny motyw z niej pochodzący znajdzie się na egzaminie maturalnym z języka polskiego?

Matury 2024 z polskiego. Przeciek znów z Podlasia? 

Chwilę około godziny 8.00 najczęściej wyszukiwaną frazą związaną z maturą z języka polskiego okazuje się - "czy moralność jest pojęciem subiektywnym". Co ciekawe, według narzędzia Google Trends, które służy do mierzenia najczęściej wyszukiwanych fraz w przeglądarce, najwięcej zapytań właśnie o ten temat jest w województwie podlaskim. Jak wiadomo, Podlasie znane jest z przecieków maturalnych. 

Dodatkowe frazy, które od rana wyszukiwane są przez maturzystów to: egoizm, subiektywizm, egoizm w literaturze.

Matura z polskiego Podlasie

i

Autor: Google Trends
Matura przecieki Podlasie

i

Autor: Google Trends

Matura z polskiego 2024. W sieci trenduje jedna rzecz. Co będzie na rozprawce z języka polskiego? PRZECIEKI

We wtorek, 7 maja w całej Polsce rozpoczną się matury 2024. Pierwszy egzamin, do którego podejdą maturzyści to język polski. Abiturientów czekają zadania zamknięte, ale także napisanie rozprawki. Wielu z nich zastanawia się, co będzie na maturze z polskiego. Której lektury mogą się spodziewać? Co na rozprawce na maturze z polskiego 2024? W sieci trenduje jedna rzecz.

W internecie pojawiają się sugestie, że na maturze z polskiego 2024 pojawi się "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego". To właśnie ta lektura trenduje w Google Trends. Na jej temat pojawiają się też liczne wpisy na portalu X. Co więcej, w Google Trends pojawia się też konkretny motyw z dramatu Wyspiańskiego - chodzi o chocholi taniec.

Jeden z internautów podał także listę lektur, które były wyszukiwane w ostatnich godzinach. Tam także możemy zauważyć "Wesele" Wyspiańskiego.

Czy te przewidywania okażą się prawdziwe? Tego dowiemy się już za kilka godzin. Matury z polskiego 2024 w całej Polsce rozpoczną się o godzinie 9.00.

Sonda
Czy zdajesz w tym roku maturę?

Matura w PRL-u. Sprawdź w quizie, czy pamiętasz, jak wyglądał ten egzamin „za komuny”!

Pytanie 1 z 12
Egzamin maturalny z języka polskiego w PRL obejmował:

Kolejne informacje dotyczące tego, co może znaleźć się na maturze z polskiego 2024, pojawiły się na profilu Matura 2024 na portalu X. Widzimy tam, że pierwszy temat będzie dotyczyć zagadnienia egoizmu, a drugi moralności. Jednak jak podkreślają autorzy, ich zdaniem te trendujące odniesienia są fałszywe.

Eurowizja 2024 - główni faworyci do zwycięstwa
Listen on Spreaker.