cbsp

i

Autor: fot. materiał prasowy CBŚP

Mężczyzna oskarżony o współpracę z sycylijską mafią zatrzymany w Krakowie [AUDIO, WIDEO]

2020-12-18 13:40

40-letniego Alberto C. zatrzymali w Krakowie "łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna wywodzi się z mafijnej rodziny Laudani z Sycylii i był poszukiwany europejskim listem gończym. Alberto C., długo się ukrywał i zatrzymano go w Krakowie.

Na początku tygodnia we Włoszech śledczy przeprowadzili działania, podczas których zatrzymano 17 osób powiązanych z bardzo dużą grupą przestępczą o charakterze mafijnym.

Akcja realizowana przez Guardia di Finanza miała na celu rozbicie organizacji przestępczej zajmującej się dokonywaniem wymuszeń, lichwą, fałszerstwami przetargowymi, osobistą przemocą czy nielegalnym posiadaniem broni. Włoskim funkcjonariuszom nie udało się zatrzymać 40-letniego Alberto C., wysoko postawionego przestępcy, pochodzącego z sycylijskiej rodziny mafijnej Laudani - opisuje Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

W związku z tym za mężczyzną został wystawiony europejski nakaz aresztowania to CBŚP przystąpiło do poszukiwań Alberto C. za pośrednictwem włoskiego oficera łącznikowego w Polsce. Zadanie odnalezienia Włocha przydzielono grupie tzw. łowców cieni z CBŚP.

Zadanie odnalezienia Włocha przydzielono grupie tzw. łowców cieni z CBŚP, którzy specjalizują się w poszukiwaniu ukrywających się przestępców. Policjanci sprawdzili każdy możliwy trop, aby dotrzeć do ściganego. Ustalili, że członek włoskiej mafii przebywa w Krakowie. Mężczyzna został zatrzymany - mówi Iwona Jurkiewicz.

Alberto C. w polskim areszcie czeka teraz na ekstradycję.

Posłuchaj materiału naszej reporterki o zatrzymaniu Alberto C.:
Zobacz relacje z zatrzymania Alberto C.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: