burza

i

Autor: unplash Alerty RCB dla Krakowa i Małopolski. "Jeśli możesz, zostań w domu"

pogoda

Mieszkańcy Krakowa i Małopolski otrzymują alerty RCB. "Jeśli możesz, zostań w domu"

2024-05-22 15:42

Niebezpieczna pogoda w Polsce. Przez nasz kraj przechodzą intensywne burze z gradem oraz opadami deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia drugiego stopnia. Mieszkańcy Krakowa i Małopolski otrzymali także alert RCB.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla Krakowa i Małopolski. Te obowiązują w środę, 22 maja od godziny 12.00 do czwartku, 23 maja do godziny 2.00. Prawdopodobieństwo zjawiska określono na 90 proc.

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad - czytamy w alercie IMGW.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Mieszkańcy Krakowa otrzymali także alerty RCB.

Uwaga! Dziś i w nocy (22/23.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni - czytamy.

W trakcie burz mogą wystąpić zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenia pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania. Wspomniane rzeczy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie