Kraków

i

Autor: Pixabay Sylwester w Krakowie

Wiadomości

Niewielkie obłożenie w krakowskich hotelach na Święta i Nowy Rok

2023-11-29 22:57

Niespełna 40 procent rezerwacji mają krakowskie hotele na święta i Nowy Rok. Listopad i początek grudnia jest dla nas lepszy niż same święta - tak branża turystyczna w Krakowie komentuje obłożenia. W tym okresie turystów ściąga do Krakowa przede wszystkim jarmark świąteczny, wystawa szopek oraz... rodzina. W dużej mierze to właśnie Polonia przyjeżdża do Krakowa.

Mniej niż połowa bazy noclegowej jest już zarezerwowana na okres Świąt i Sylwestra. To nie jest zaskoczenie dla branży hotelarskiej. Wbrew przypuszczeniom święta w Krakowie to nigdy nie jest szczyt sezonu - mówią jej przedstawiciele.

Jest to tradycyjny klient, który albo przyjeżdża do rodziny do Krakowa, który nie chce siedzieć im na przysłowiowym karku, albo jest przejazdem w Krakowa albo część ludzi traktuje święta jako zwyczajny dzień - komentuje Krzysztof Jędrocha, dyrektor handlowy hotelu Wyspiański.

Na zmniejszone zainteresowanie wpływa też brak miejskiego sylwestra. Mimo to niektórzy hotelarze stawiają na ofertę noworoczną:

My akurat w święta mamy zamknięty hotel, ale ogólnie grudzień szykuje się na obłożenie około 60 procent. Przygotowujemy się jednak do Sylwestra. Na chwilę obecną mamy 70 procent rezerwacji- mówi Sebastian Bąk z hotelu Wit Stwosz.

Tymczasem do Świąt i Sylwestra pozostało raptem kilka tygodni. Zainteresowani pobytem w Krakowie w tym czasie mogą wybierać spośród ofert 150 hoteli i 1700 apartamentów.

QUIZ: Jak dobrze pamiętasz teksty zespołu TURBO?

Pytanie 1 z 10
1. Jak ma imię bohaterka piosenki "Bogini chaosu"?
Marta Krupa zdradza jak o siebie dba, opowiada o planach muzycznych i idealnym mężczyźnie!