Kraków Airport Kraków-Balice

i

Autor: Kgbo, Wikimedia Commons

Z życia miasta

Nowe połączenia na lotnisku Kraków Airport. Od teraz będzie można latać arabskimi liniami!

2024-06-12 16:11

Nowe połączenia na lotnisku Kraków Airport. Do grona linii lotniczych dołączyły Air Arabia oraz Jazeera Airways. Od wtorku, 11 czerwca są możliwe loty do Kuwejtu, a w weekend ruszą także specjalny rejsy do Sardży. Na jakie udogodnienia mogą jeszcze liczyć pasażerowie Kraków Airport?

Kraków Airport wprowadza więcej lotów na Bliski Wschód. To dobre informacje dla podróżujących

We wtorek, 11 czerwca do grona linii lotniczych startujących z krakowskiego lotniska w Balicach dołączyły arabskie linie Air Arabia oraz Jazeera Airways. Tym samym z Małopolski będzie można o wiele łatwiej dostać się na Bliski Wschód. "Konsekwentnie prowadzimy rozmowy z liniami lotniczymi na całym świecie budując mapy połączeń prosto z Krakowa" - tłumaczy prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek.

W sobotę, 15 czerwca w Krakowie planowany jest debiut kolejnej linii lotniczej, która umożliwi pasażerom komfortowy transport do Szardży. W sezonie Lato 2024 zaplanowano w tygodniu 12 lotów liniami Air Arabia. "Prowadzimy rozmowy z liniami lotniczymi na całym świecie budując mapy połączeń prosto z Krakowa" - podkreślił Radosław Włoszek. Nic dziwnego, że Kraków Airport zdecydował się poszerzyć liczbę lotów na Bliski Wschód. W dalszym ciągu rośnie bowiem w Polsce zainteresowanie lotami do Dubaju. 

Bezpośrednie połączenia z Krakowa do miejsc na Półwyspie Arabskim pozwalają polskim turystom odkryć niezwykłe miasta także poza Europą, nowoczesne, ale oferujące nutę orientalnej egzotyki - zaznacza prezes krakowskiego lotniska.

Nowe linie lotnicze w Kraków Airport. Jak często będą realizowane rejsy do Dubaju?

Przypomnijmy, że Air Arabia to największe tanie linie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W sezonie letnim liczba lotów tymi liniami z Krakowa zwiększy się do 12 tygodniowo. W dalszym ciągu będzie zwiększana także liczba lotów do Dubaju. Aktualnie wynosi ona trzy razy dziennie z FlyDubaj oraz trzy razy w tygodniu z WizAir.

Gdzie na grzyby w Krakowie i okolicach? Tych miejsc nie możesz przeoczyć

Parada Smoków 2024 w Krakowie