Kraków. Akcja Straży Granicznej na A4

i

Autor: Twitter Straż Graniczna Kraków. Akcja Straży Granicznej na A4

Wiadomości

Obywateli Syrii, w tym kilkoro dzieci odnaleziono na autostradzie A4 w Krakowie. To efekt akcji Straży Granicznej

2023-08-08 8:08

Straż Graniczna prowadziła w poniedziałek, 7 sierpnia akcję na autostradzie A4 w Krakowie mającą na celu przeciwdziałanie nielegalnej migracji. W trzech skontrolowanych samochodach znaleziono 33 obcokrajowców, prawdopodobnie z Syrii, w tym kilkoro dzieci.

Kraków. Akcja Straży Granicznej na A4

Informację o akcji przekazała rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej mjr Dorota Kądziołka. Według niej działania przeprowadzone w rejonie węzła Skawińskiego i bramek poboru opłat w Balicach miały charakter dynamiczny, ale bez pościgu. Funkcjonariusze SG z Krakowa skontrolowali trzy samochody na niemieckich numerach rejestracyjnych. Oprócz trzech syryjskich kierowców podróżowało nimi łącznie 30 osób, w tym kilkoro dzieci. W większości zadeklarowali oni obywatelstwo syryjskie.

- Zatrzymane osoby zostały przewiezione do placówki Straży Granicznej w Krakowie, gdzie funkcjonariusze podejmą działania w kierunku potwierdzenie ich tożsamości i obywatelstwa. Ustalane będą też okoliczności zdarzenia oraz trasa ich przejazdu - wskazała rzeczniczka.

Następnie wobec zatrzymanych prowadzone będą procedury administracyjne związane z nielegalną migracją. Jak informował dyżurny krakowskiego oddziału GDDKiA, działania Straży Granicznej spowodowały spowolnienie ruchu na autostradowej obwodnicy Krakowa, bowiem kierowcy zwalniali i obserwowali zdarzenie. Zator na obu jezdniach autostrady miał do kilkunastu km długości.

Pod Wawelem odkryto ślady po dużych zrzutach ścieków do Wisły. „Leki, hormony, narkotyki” [ZDJĘCIA]

Wanda Traczyk-Stawska w 79. rocznicę rzezi Woli mówi o przyjaźni do Niemców