Małopolskie. Utrudnienia na zakopiance

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie Utrudnienia na zakopiance. Jezdnia zawężona do jednego pasa

Wiadomości

Ogromne utrudnienia na zakopiance. Jezdnia w Libertowie w kierunku Myślenic zawężona do jednego pasa

2023-09-18 15:48

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie poinformowała, że w poniedziałek, 18 września zwęzi zakopiankę w Libertowie do jednego pasa (jezdnia na Myślenice). Utrudnienia są powodowane remontem muru oporowego. Dla kierowców oznacza to jedno: korki i wydłużony czas jazdy. Do kiedy potrwają prace?

Utrudnienia na zakopiance. Jezdnia zawężona do jednego pasa

To, że wakacje się skończyły, wcale nie oznacza mniejszego ruchu na popularnej zakopiance. Prawdziwe oblężenie przeżywa w piątki oraz w weekendy, kiedy tłumy turystów udają się w Tatry. Jednak nie tylko w piątki, soboty i niedziele ruch na zakopiance jest ogromny. Kto stale porusza się tą trasą, na przykład dojeżdżając do pracy, musi liczyć się z wydłużonym czasem jazdy i korkami. Jeden pas jezdni w Libertowie w kierunku Myślenic będzie wyłączony, a to z uwagi na remont muru oporowego. Prace potrwają do 27 września. Utrudnienia będą występować od poniedziałku do piątku, od godz. 6.00 do 14.00.

Na prawym pasie ruchu zamontowane zostaną ekrany ochronne, aby móc bezpiecznie wykonywać prace remontowe. Po godzinie 14 i w weekendy GDDKiA będzie udostępniać dwa pasy. Niedaleko Krakowa - w Libertowie, w miejscu wykonywania prac będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 60 km/h. Będąc kierowcą warto więc uwzględnić w swoich planach więcej czasu na pokonanie tej trasy.

Szokujący wypadek w Małopolsce. Po dachowaniu kierowca uciekł. Miał 3,6 promila alkoholu w organizmie [ZDJĘCIA]

Nowa stacja kolejowa w Krakowie. Powstała w samym centrum miasta