Znęcali się nad psem na myjni samochodowej. Skandaliczne nagranie z Oświęcimia

i

Autor: Freepik/Zrzut ekranu/Oświęcim112/Facebook

Na sygnale

Znęcał się nad psem na myjni samochodowej. Sprawca usłyszał zarzuty

2023-05-31 11:22

Znęcanie się nad zwierzęciem – taki zarzut usłyszał 45-letni mieszkaniec Oświęcimia, który kilka dni temu postanowił potraktować psa chemikaliami na myjni samochodowej. Wystraszone zwierzę próbowało uciec, ale sprawca nie dawał za wygraną i maltretował czworonoga. Sprawa trafiła na policję, która poinformowała, że mężczyznę czeka rozprawa sądowa.

Oświęcim. Mężczyzna znęcał się nad psem na myjni samochodowej

Niedawno informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w piątek, 26 maja w Oświęcimiu. Monitoring jednej z myjni samochodowych zarejestrował, jak właściciel znęca się nad swoim psem myjąc go chemikaliami. Nagranie upublicznił portal Oświęcim112. Już po kilku dniach sprawca został odnaleziony przez policję i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie od właścicieli jednej z oświęcimskich bezdotykowych myjni samochodowych, że para klientów podczas mycia auta, przy użyciu tej samej chemii oraz lancy do mycia pojazdów wymyła również psa – zrelacjonowała w środę rzecznik komendy powiatowej w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Zdaniem policjantki, takie zachowanie świadczyło o znęcaniu nad zwierzęciem. Wszczęte zostało postępowanie.

Po analizie nagrań z monitoringu funkcjonariusze ustalili, że pojazd którym właściciele psa przyjechali na myjnię, jest samochodem w leasingu. Dysponuje nim małżeństwo z Oświęcimia, do którego pojechali. Potwierdzili, że mieli oni związek ze zdarzeniem. Sprawdzili również stan, w jakim znajduje się pies. Nie wymagał interwencji weterynaryjnej – podała Małgorzata Jurecka.

We wtorek 45–latek zgłosił się do oświęcimskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania nad zwierzęciem.

Czeka go rozprawa sądowa. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat więzienia – dodała Jurecka.

Policjanci dziękują za prawidłową reakcję klientowi, który był świadkiem zdarzenia i powiadomił o nim właścicieli myjni, a także anonimowym osobom, które przekazywały informacje dotyczące właścicieli psa.

Oświęcim: właściciel konia zgotował mu piekło. Był okaleczany, bity batem i głodzony.

Dominika Grosicka: Kamila boli brak powołania