Parking P+R Mały Płaszów jak dotąd przynosi miastu tylko straty. Urzędnicy chcą to zmienić

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Piątek 14 maja, godzina 11:00. Na Parkingu P+R Mały Płaszów znajduje się dokładnie 14 samochodów.

Parking P+R Mały Płaszów jak dotąd przynosi miastu tylko straty. Urzędnicy chcą to zmienić

2021-05-14 12:31

Parking Park and Ride Mały Płaszów wykorzystywany w zaledwie kilkunastu procentach. Inwestycja powstała ponad trzy lata temu i przez ten czas przynosi same straty. Według wyliczeń Zarządu Transportu Publicznego średnie dobowe zapełnienie parkingu to około 20 aut i jak dotąd rok rocznie spada.

Inwestycja w Krakowie za 4 miliony złotych od 3 lat świeci pustkami. Średnie dobowe wykorzystanie parkingu Park and Ride Mały Płaszów od jego powstania to około 20 aut na 165 miejsc. Okoliczni mieszkańcy uważają, że inwestycja była wyrzuceniem pieniędzy w błoto przy jednoczesnym zabetonowaniu będącej tam wcześniej zieleni.

Zawsze są puste miejsca tutaj, szkoda tylko miejsca tego - mówi jedna mieszkanka - głównie mogę powiedzieć, że jeżdżą tutaj jak jest piękna pogoda dzieci na hulajnogach i na rowerkach - mówi inna - przechodzę tędy codziennie i tych aut jest dosłownie pięć - dodaje kolejna.

Roczny koszt utrzymania parkingu dla skarbu miasta to prawie 14,5 tysiąca złotych. Najwyższy jak dotąd przychód z tytułu parkujących samochodów wyniósł 8 tysięcy. Urzędnicy przyznają, że roczne przychody z parkingu nie pokrywają jego kosztów utrzymania, ale zapewniają, że to się zmieni.

Oferta, która będzie ruszała na przełomie maja i czerwca to autobus na Bagry. Będziemy mogli z parkingu Park and Ride Mały Płaszów pojechać specjalnym autobusem za pięć złotych dla wszystkich użytkowników samochodu bezpośrednio nad zalew a potem wrócić - mówi Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego.

Drugim rozwiązaniem jest bilet dobowy na parkowanie i wszystkie linie komunikacji miejskiej dla wszystkich pasażerów danego auta. Koszt to 25 złotych.

Przypomnijmy, że budowa parkingu wywoływała kontrowersje już na etapie projektowania. Mieszkańcy Małego Płaszowa bali się, że inwestycja okaże się zbędna a wykorzystane pod nią tereny zielone znikną bezpowrotnie. Jak dotąd ówczesne obawy mieszkańców okazują się słuszne

Użytkowanie Parkingu P+R Mały Płaszów sprawdził Kuba Paduch:
Mężczyzna uszkodził samochód stojący na parkingu

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...