węgiel

i

Autor: unplash Podwójny dodatek węglowy. 6 tysięcy złotych dla jednego domu. Kto może otrzymać podwójny dodatek do węgla?

Podwójny dodatek węglowy. 6 tysięcy złotych dla jednego domu. Kto może otrzymać podwójny dodatek do węgla?

2023-01-27 15:39

Podwójny dodatek węglowy 2022. To 6 tysięcy złotych dla jednego domu. Zmiany zostały zatwierdzone przez rząd. Dzięki temu można zyskać dodatkowe pieniądze. Kto otrzyma podwójny dodatek węglowy? Jak i do kiedy można złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Dodatek węglowy 2022 - kto może go otrzymać?

Dodatek węglowy 2022 to pomoc od rządu w obliczu kryzysu energetycznego. Kto może się starać o dopłaty do węgla? Przypomnijmy, że jednorazowe dofinansowanie wynosi 3000 złotych. Dodatek węglowy mogą dostać gospodarstwa domowe, które jako główne źródło ogrzewania domu wykorzystują:

  • kocioł na paliwo stałe
  • kominek
  • kozę
  • kuchnię węglową
  • piec kaflowy na paliwo stałe
  • ogrzewacz powietrza
  • trzon kuchenny

Wspominanie wyżej rzeczy muszą być zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), aby otrzymać dofinansowanie do węgla 3000 złotych.

6 tysięcy złotych dopłaty do węgla. Zmiany w ustawie o dodatku węglowym 2022. Kto otrzyma podwójny dodatek węglowy?

To jednak jeszcze nie wszystko. Rząd wprowadził zmiany w ustawie o dodatku węglowym. Na czym polega? Dzięki niej można się starać o podwójny dodatek węglowy. Jak to zrobić? Kto może dostać 6 tysięcy złotych dodatku do węgla? Rząd wprowadził zmiany polegające na tym, że każde gospodarstwo domowe mieszkające pod tym samym adresem może starać się o dopłatę do węgla - a nie jak było do tej pory, "jeden adres, jedno dofinansowanie".

Kto może otrzymać podwójny dodatek węglowy? Jakie trzeba spełnić warunki?

Zmiany w ustawie o dodatku węglowym 2022 - kto otrzyma 6 tysięcy dopłaty do węgla? Rodziny mieszkające pod jednym dachem mogą osobno składać wnioski o dodatek węglowy, jeśli:

  • każde z gospodarstw domowych korzysta z oddzielnych źródeł ciepła zasilanych węglem
  • każde gospodarstwo domowe musi składać oddzielną deklarację śmieciową (opłaty za odpady muszą być regularnie uiszczane)

Dodatkowo zmiany w ustawie o dodatku węglowym 2022 przewidują również ustalenie nowego adresu rodzinom, które wspólnie mieszkają i ogrzewają pomieszczenia wspólnym piecem - mają dwa wejścia do budynku lub dwa budynki na jednej działce. Jeśli do 30 grudnia 2022 złożą deklarację o zmianę numeracji, mogą starać się o dwa oddzielne dodatki węglowe po 3000 złotych.

Dodatek do węgla 2022 - wniosek? Do kiedy można złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Do kiedy można złożyć wniosek o dodatek węglowy 2022? Gdzie to zrobić? Wnioski o dopłatę do węgla składa się w urzędach gminy odpowiadających naszemu miejscu zamieszkania. Ale uwaga! Trzeba się pospieszyć, bo czas się już kończy. Wnioski o dodatek węglowy można było złożyć do 30 listopada 2022 roku.

Widok jak z apokalipsy! Tajemnicza łuna nad Szczecinem. Dlaczego niebo zrobiło się całe pomarańczowe?
Listen on Spreaker.