Atak zimy - Białystok i województwo podlaskie. Raport na żywo

i

Autor: Emilio Garcia / unsplash Pogoda na styczeń 2022. Prawdziwy atak zimy! Śnieżyce i srogi mróz!

W styczniu czeka nas PRAWDZIWA ZIMA! Będą śnieżyce i mróz do -20 stopni! [PROGNOZA POGODY]

2021-12-14 7:43

Pogoda na styczeń 2022: jaka czeka nas aura? Pojawiła się właśnie pierwsza długoterminowa prognoza pogoda. Wynika z niej, że w styczniu może spodziewać się ataku prawdziwej zimy! Będzie mocno padać śnieg, przyjdzie też srogi mróz!

Spis treści

  1. Pogoda na styczeń 2022. Co nas czeka?
  2. Prognoza pogody na styczeń 2022. Idzie ostra zima!
  3. Pogoda w styczniu 2022. Prognozy IMGW

Pogoda na styczeń 2022. Co nas czeka?

Koniec listopada oraz początek grudnia przywitał nas dość zimową, jak na ten okres aurą. W wielu miejscach Polski spadło sporo śniegu, utrzymywał się też mróz. Okazuje się jednak, że to dopiero początek. Pierwsze długoterminowe prognozy pogody na styczeń 2022 pokazują, że na początku przyszłego roku dojdzie do prawdziwego ataku zimy!

Urzędniczy spór o dwie wiaty. Po nowej pętli na Grochowie hula wiatr

Prognoza pogody na styczeń 2022. Idzie ostra zima!

Mocny powiew zimy mamy odczuć już na przełomie grudnia i stycznia. Nad Polską pojawią się wtedy masy zimnego powietrza. W przeważającej części kraju trzeba spodziewać się intensywnych opadów śniegu, a nawet burz śnieżnych. To jednak dopiero początek.

Jak podaje portal fanipogody.pl, modele europejskie i amerykańskie zwiastują w pogodzie na styczeń 2022 dalsze obfite opady śniegu oraz bardzo silne mrozy. Te mogą sięgnąć nawet -20 stopni Celsjusza. Zima w styczniu 2022 ma utrzymać się przez około pierwsze 20 dni.

Istnieje ryzyko, że tak jak w styczniu 2021 roku, częściej pojawi się mróz. Spadki temperatury poniżej minus 20 stopni Celsjusza są bardzo prawdopodobne także poza obszarami górskimi i podgórskimi – czytamy na stronie.

Pogoda w styczniu 2022. Prognozy IMGW

Z kolei Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że średnia miesięczna temperatura powietrza w styczniu 2022 będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Miesięczna suma opadów atmosferycznej praktycznie w całej Polsce wyniesie powyżej normy.