Strażacy z Leszna podsumowali ubiegły rok. Dużo wyjazdów, nowe pojazdy i inwestycje

i

Autor: hak/archiwum

na sygnale

Pożar na szczycie Nosala. "Okazało się, że ktoś urządził sobie ognisko"

2024-05-20 18:05

W poniedziałek (20 maja) na szczycie Nosala w Tatrach doszło do pożaru. Strażacy pojazdami terenowymi dotarli na Przełęcz Nosalową, a dalej pobiegli, aby ugasić ogień. Jak się okazało, ktoś urządził sobie tam ognisko.

Pożar w Tatrach. Strażacy pojazdami terenowymi dotarli na Przełęcz Nosalową

Na szczycie Nosala w Tatrach w nieczynnej stacji wyciągu narciarskiego doszło w poniedziałek do niewielkiego pożaru. Strażacy pojazdami terenowymi dotarli na Przełęcz Nosalową, a dalej pobiegli, aby ugasić ogień.

"Okazało się, że ktoś urządził sobie ognisko wewnątrz pomieszczeń byłej stacji wyciągu. Zadymienie było wyrazie widoczne z dołu. Strażacy terenowymi quadami dotarli do wysokości Przełęczy Nosalowej i dalej pieszo szlakiem turystycznym na szczyt i gaśnicami ugasili pożar zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia" - powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej straży Andrzej Król-Łęgowski.

Nosal (1206 m n.p.m.) to charakterystyczny szczyt reglowy w Tatrach położony między Doliną Olczyską a Doliną Bystrą. Wyciąg na szczyt Nosala wybudowano w 1957 r., a w latach 60. kolejkę zmodernizowano. Od jest 2009 r. jest ona nieczynna. Obok budynku byłej stacji kolejki przebiega popularny szlak turystyczny na szczyt Nosala.

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie