Prezydent Aleksander Miszalski

i

Autor: P.K.

Wiadomości

Prezydent Miszalski zwrócił się do mieszkańców Krakowa. Wysłał do nich specjalny list

2024-06-21 10:28

Prezydent Aleksander Miszalski w ostatnim czasie rozesłał listy do mieszkańców Krakowa. Podziękował w nich za słowa wsparcia, ale zamieścił również obietnice na nadchodzące czasy swojego urzędowania. Co znalazło się w liście prezydenta Miszalskiego? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Prezydent Aleksander Miszalski napisał list do krakowian. Zwrócił się do nich z prośbą o pomoc

Aleksander Miszalski w liście rozesłanym do mieszkańców Krakowa podziękował za wsparcie w pierwszych dniach pracy w roli prezydenta Krakowa oraz za zaufanie, jakim został obdarzony przez lokalne społeczeństwo. Miszalski złożył też kilka obietnic, dotyczących nadchodzących lat i zwrócił się do krakowian z pewną prośbą.

Miszalski w liście zapowiedział, że zamierza zadbać o rozbudowę komunikacji miejskiej. Nowy prezydent Krakowa chce, aby wszyscy mieszkańcy stolicy Małopolski nie mieli dalej niż 500 metrów ze swojego domu do najbliższego przystanku. Aleksander Miszalski zapowiedział też, że chce położyć nacisk na zwiększenie terenów zielonych, a w mieście ma zostać zasadzonych ponad 200 tysięcy nowych drzew. Prezydent zwrócił się też z prośbą do krakowian.

Zdaję sobie sprawę, że wyzwań przede mną i moimi współpracownikami sporo. Ale nie wszystko zrobimy sami, stąd moja wielka prośba o Państwa zaangażowanie: Miasto, w którym wszyscy chcemy żyć, to przede wszystkim miasto dobrze urządzone, zielone, skomunikowane, z dostępnymi usługami. Właśnie teraz pracujemy nad nowym dokumentem - Planem Ogólnym dla miasta, który zastąpi Studium Zagospodarowania Przestrzennego i będzie wyznaczał strefy, gdzie powinna być zabudowa mieszkaniowa, zieleń, usługi, handel wielkopowierzchniowy czy tereny przemysłowe. Każdy może i powinien do 30 czerwca zgłosić swoje wnioski i uwagi - napisał Miszalski.

List prezydenta Miszalskiego do krakowian. Włodarz liczy na wsparcie mieszkańców

Jak zgłosić swoje wnioski i uwagi? Prezydent podkreślił, że właściwy formularz dostępny jest na stronie www.krakow.pl. Ponadto dla krakowian dostępni są konsultanci, którzy do 28 czerwca będą czekać na nich w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Krakowa na os. Zgody 2, przy ul. Wielickiej 28A, ul. Mogilskiej 41 oraz pl. Wszystkich Świętych 3-4. Miszalski na zakończenie listu napisał, że "Wspólnie możemy sprawić, by Kraków był miastem, z którego możemy być dumni".

Zaprzysiężenie prezydenta Aleksandra Miszalskiego i radnych IX kadencji w UMK

Znasz te znaki drogowe? Wielu kierowców ciągle je myli!

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak drogowy?
Znak drogowy