Kraków, prostest

i

Autor: pl.freepik.com/pront screen facebook.com/events "Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną" Kraków, protest 25.07.2023: "Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną"

Wydarzenia

„Solidarnie z Joanną”. W Krakowie pod Komisariatem Policji IV odbędzie się protest

2023-07-25 7:39

Nie milkną echa głośnej sprawy pani Joanny, której w krakowskim SOR policja odebrała rzeczy osobiste, a także - jak powiedział anonimowo jeden lekarz - utrudniał pracę medyków, o czym poinformowały Fakty TVN. Wszystko to po tym, gdy kobieta zaczęła krwawić po zażyciu tabletki poronnej. We wtorek, 25 lipca w Krakowie Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział protest "Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną".

Protest w Krakowie 25.07.2023. O której godzinie się odbędzie?

"Nigdy nie będziesz szła sama. Solidarnie z Joanną" to hasło przewodnie protestu, który zapowiedziało kilka organizacji, m. in. Ogólnopolski Strajk Kobiet. Odbędzie się on w Krakowie we wtorek 25 lipca o godz. 18.00 na ul. Królewskiej 4, pod Komisariatem Policji IV. Wydarzenie jest pokłosiem tego, jak w krakowskich szpitalach miała zostać potraktowana przez funkcjonariuszy pani Joanna, o czym informowaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ. Aktualnie sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Krakowie, a także Rzecznik Praw Pacjenta.

- We wtorek, 25 lipca, o godz 18.00 staniemy pod IV Komisariatem Policji w Krakowie, na Królewskiej 4, by okazać Joannie wsparcie. By wykrzyczeć niezgodę na takie traktowanie obywatelek i obywateli. By przypomnieć, że mamy prawo samodzielnie robić aborcję (...). Joanna zadzwoniła do lekarki, bo potrzebowała wsparcia. Niezwiązanego z aborcją, ale opowiedziała lekarce o przeprowadzeniu aborcji farmakologicznej. To słowo zaalarmowało lekarkę. Pod przykrywką obawy o życie Joanny, która nie miała myśli samobójczych, o czym zapewniła, lekarka wezwała karetkę i policję do domu kobiety. Tu zaczęło się piekło. Joanna została potraktowana jak groźna przestępczyni. Policjanci towarzyszyli jej w szpitalu, twierdząc, że popełniła przestępstwo. Zabrali komputer. Szukając telefonu zmusili do rewizji osobistej (włącznie z domaganiem się przysiadów i kaszlu). Joanna nie popełniła żadnego przestępstwa - można przeczytać w opisie wydarzenia w mediach społecznościowych.

Pogrzeb Aleksandra i Michała, którzy zginęli przy moście Dębnickim [ZDJĘCIA]

Emeryci KLNĄ na rząd. BIEDA z NĘDZĄ. Chleb i woda, nie ma GŁODA!| Komentery