Wisła przed meczem z KF Llapi

i

Autor: B.Bed

Polskie kluby rozpoczynają walkę w europejskich pucharach! Na pierwszy ogień - Wisła Kraków

2024-07-10 18:06

Pierwsze starcie polskich klubów już jutro! Wisła Kraków podejmie kosowskie KF Llapi Podujevo. To powrót Białej Gwiazdy do europejskich pucharów po 12 latach przerwy. Wisła rozpoczyna przygodę w Europie od pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy.

Zadanie pokonania Kosowian nie będzie łatwe, bo w Wiśle niemały "szpital"... Do dyspozycji trenera Moskala nie będą tacy zawodnicy jak: Kacper Duda oraz Enis Fazlagić, Igor Łasicki, Dawid Szot i Bartosz Talar. "Mamy takie możliwości kadrowe, jakie mamy. Kacpra Dudę ktoś musi zastąpić. To dobry zawodnik i ciężko będzie sprawić, by ktoś wszedł za niego i dał zmianę jak „jeden do jednego”. Mam plan na ten mecz i mam już pierwszą jedenastkę w głowie. Chcielibyśmy mieć więcej czasu. Na ile jesteśmy gotowi? To okaże się po końcowym gwizdku. Dla każdego z nas, zarówno dla mnie, jak i dla zawodników, pierwszy mecz w sezonie jest wielką niewiadomą" - mówił trener Wisły Kraków Kazimierz Moskal.

"Jest dużo optymizmu. Nie skłamię, jeśli powiem, że dla większości zawodników to debiut w europejskich pucharach. To wielka radość, że możemy być tego częścią. Zaczynamy nowy sezon. Musimy zapomnieć o tym, co wydarzyło się w tamtym sezonie: zarówno tych negatywnych z ligi, jak i tych bardzo pozytywnych z Pucharu Polski. Teraz musimy się skupić na tym, żeby w tym sezonie osiągnąć jeszcze więcej" - przekonywał kapitan Białej Gwiazdy Alan Uryga.

Maciej Żurawski o Wiśle Kraków po finale Pucharu Polski

Spotkanie Wisła-KF Llapi Podujevo poprowadzi 31-letni Holender Marc Nagtegaal. Pierwszy gwizdek na stadionie przy Reymonta o godz. 20:30.